Фото REUTERS

"Формула Штайнмаєра": на які жертви змушена буде піти Україна для її реалізації

  Читайте по-русски
  Вона не має чітко окреслених умов, але загалом передбачає затвердження особливого статусу окупованих районів Донецької та Луганської областей

  У середу, 18 вересня, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив на спільному засіданні парламентських комітетів, що Україна погодилась на так звану "формулу Штайнмайєра" для врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу. Проте це лише частка загального процесу за Мінськими домовленостями, і вона не означає остаточного припинення війни, повідомляє "Голос Америки".

  "Формула Штайнмайєра" дістала назву від імені нинішнього президента, а перед цим – очільника МЗС Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра.

  Слід зазначити, що вона не має чітко окреслених умов, але загалом передбачає затвердження особливого статусу окупованих районів Донецької та Луганської областей через чесні, демократичні вибори відповідно до стандартів ОБСЄ.

  Отже, вибори можуть вважатись чесними та демократичними, лише якщо дотримані такі умови:

  • Вільне волевиявлення покладено за основу повноважень і легітимності уряду. В ході виборів має бути забезпечене право будь-яких громадян обирати й бути обраним.
  • Чесні вибори мають забезпечувати рівні умови для усіх учасників виборчого процесу. Голоси всіх громадян мають однакову цінність. Для проведення демократичних виборів має бути дотримання прав людини та відсутність дискримінації за політичними поглядами, раси, статі, мови, релігії, соціального статусу тощо.
  • Для проведення виборів мають бути належні безпекові умови. Вони не можуть проводитись за наявності іноземних військ та найманців.
  • Держава має створити всі умови для проведення передвиборчої кампанії в атмосфері свободи та рівності, не вдаючись до адміністративного впливу, насилля, залякувань або погроз помсти кандидатам, партіям чи виборцям;
  • Кандидати та політичні партії повинні мати безперешкодний доступ до засобів масової інформації без дискримінації, а державні медіа мають надавати збалансовану інформацію в достатньому обсязі, аби виборці могли зробити вибір на основі всієї отриманої інформації. Всі ЗМІ повинні мати можливість висвітлювати передвиборчу кампанію вільно, без втручання влади чи запровадження нею необґрунтованих обмежень.
  • Ніщо не повинно заважати кандидатам вільно представляти свої погляди, а виборцям – долучатися до передвиборчої кампанії та ознайомлюватися або обговорювати ці погляди.
  • Мають бути створені умови для таємного голосування, чесного підрахунку голосів та чесного і своєчасного інформування громадськості про результати виборів. Процеси голосування, підрахунку голосів та встановлення результатів повинні відбуватися без фальсифікацій чи маніпуляцій.
  • Для проведення чесних виборів мають бути допущені міжнародні спостерігачі – в період до проведення виборів, у день їхнього проведення і в період після їхнього закінчення. Міжнародне спостереження повинне проводитися з повагою до суверенітету країни.

  Як писав 5.ua, політичний оглядач Олексій Арестович важає, що "формула Штайнмаєра" приведе Україну до стану фінляндизації, або ж Малоросії, з якої висмоктуватимуть ресурси і яка не відіграватиме жодної значної ролі в міжнародній політиці.

  Попередній матеріал
  Коломойський перешкоджатиме роботі західних і американських інвесторів в Україні – Тімоті Еш
  Наступний матеріал
  Щоб угамувати Росію, треба її знищити: "рецепт" посла України в Сербії
  Loading...

  Міжнародний форум "Європа майбутнього" в Польщі: ключове питання – гібридні загрози з боку РФ

  Війна на Донбасі одна з найгірших у Європі після Другої світової – Волкер

  Найшвидше домовиться про капітуляцію України: експерти пояснили, хто і чому з проросійських політиків має найвищий рейтинг

  Гібридний вплив Кремля на ЄС може значно посилитися – експерт вказала на сигнали з боку Європи

  Кучма має показати директиву, якою керується – офіцер запасу

  Вибори в США, Brexit, "жовті жилети": як працює інформаційна зброя Росії