Наталія Іщенко
Наталія Іщенко 5 канал

Гібридний вплив Кремля на ЄС може значно посилитися – експерт вказала на сигнали з боку Європи

Читайте по-русски
Сприяння ЄС у побудові "Північного потоку-2", на думку Іщенко, відкриває "скриньку Пандори"

Зустріч Володимира Зеленського з європейськими лідерами продемонструвала, що незважаючи на стійку позицію ЄС щодо санкцій проти Росії, у питанні ПАРЄ і "Північного потоку-2" намітилися пом'якшення. Про це в студії "5 каналу" розповіла заступниця директора Інституту світової політики Наталія Іщенко.

"Нібито вони зберігають санкційну політику, але там, де можна робити якісь поступки, – це робиться. І ПАРЄ, якщо це буде, – а найімовірніше, що буде – це буде яскравий якраз-таки випадок де-факто зняття частини санкцій, хоча риторика там узагалі інша: про те, що ми захищаємо права громадян Росії, ми маємо залучати Росію до діалогу, що ми маємо тиснути на Москву, а без залучення російської влади в цей переговорний процес ми не можемо тиснути, тобто пояснення будуть інші", – припустила експерт.

Сприяння ЄС у побудові "Північного потоку-2", на думку Іщенко, відкриває "скриньку Пандори", адже гібридно посилить економічний і політичний вплив РФ на всю Європу.

"Скринька Пандори" вже була відкрита зі стартом "Північного потоку-2", тому що був автоматично, буквально, розморожений такий проект, "Південний потік", який має тепер назву "Турецький потік". Його вже буквально таки рекордними темпами збудовують і хочуть запустити майже паралельно з "Північним потоком-2". І до цього доєднується, – до його реалізації, інша частина Європейського Союзу, а саме – Болгарія. Вона, наша сусідка, – країна, яка спочатку підтримала всі абсолютно санкції, в тому числі неформальні, стосовно заборони цього "Південного потоку", зараз вона просто не знає, що зробити, щоб таки Росія погодилася провести цю другу нитку газопроводу через її територію", – зауважила Іщенко.

Також вона додала, що позитивне рішення щодо повернення РФ до ПАРЄ – це "перенесення "скриньки Пандори" в політичну сферу", бо це означатиме політичну підтримку Кремля, і всі демократичні принципи Ради Європи можуть бути поставлені під сумнів.

Повний запис розмови з експертом можна переглянути тут:

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що до Сенату США внесли законопроект, який передбачає санкції проти трубопроводу Nord Stream 2.

Попередній матеріал
На Херсонщині слідчі проводять одразу 13 обшуків – зокрема і у справі Гандзюк
Наступний матеріал
Портнов приніс до ДБР уже п'яту скаргу – на Порошенка, Парубія та Гройсмана
Loading...

Будівництво Nord Stream 2: до Сенату США внесли законопроект із новими санкціями проти Росії

США розширює роботу над санкціями проти будівництва російського "Північного потоку-2"

США розглядають питання санкцій проти "Північного потоку-2" – Трамп

5 видів санкцій: у США підготували законопроект щодо протидії будівництву Nord Stream 2

Очільники МЗС Польщі та Швеції зустрілися із Зеленським – підтримують збереження санкцій проти РФ

Рішення трибуналу ООН не дозволить зняти санкції з Росії – ЗМІ