uk.wikipedia.org

Портнов приніс до ДБР уже п'яту скаргу – на Порошенка, Парубія та Гройсмана

Читайте по-русски
У Бюро зазначили, що відкрили кримінальне провадження після звернення чиновника часів Януковича

Заступник голови Адміністрації президента-втікача Віктора Януковича Андрій Портнов знову звернувся із поданням до Державного бюро розслідувань. Просить притягнути до відповідальності колишнього президента Петра Порошенка, чинного голову Верховної Ради Андрія Парубія та прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Портнов заявляє, що у квітні 2016-го чільник Кабміну був незаконно призначений на посаду, бо у Верховній Раді не було коаліції. У ДБР заяву зареєстрували, відкрили кримінальне провадження за фактом "можливого вчинення дій окремими посадовими особами, спрямованих на захоплення державної влади".

Однак у відомстві поки жодних прізвищ, які фігурують у справі, не називають. Це вже п'яте подання Андрія Портнова до бюро. Попередні чотири  стосуються можливих економічних зловживань попереднім керівництвом держави, проходження українських моряків через Керченську протоку та введення воєнного стану.

Сам експрезидент Петро Порошенко раніше заявив, що розслідування, які були розпочаті після закінчення строку його президентських повноважень, свідчать про старт парламентської виборчої кампанії та заявив про політичне переслідування.

"У заяві йдеться, що посадові особи, які займають або займали особливо відповідальне становище в державних органах влади України, можливо вчиняли дії, спрямовані на захоплення державної влади при внесенні подання на призначення прем'єр-міністра України за відсутності коаліції у Верховній Раді України. Досудове розслідування триває, тому поки що ми конкретних прізвищ чи посад, які так чи інакше можуть фігурувати в цій справі, назвати не можемо", – зазначила речниця ДБР Анжеліка Іванова.

Попередній матеріал
Гібридний вплив Кремля на ЄС може значно посилитися – експерт вказала на сигнали з боку Європи
Наступний матеріал
Щоб скасувати перейменування проспекту, потрібне втручання прокуратури: юрист про варіанти розвитку подій
Loading...