Зустріч Зеленського з чільниками МЗС Польщі та Швеції
Зустріч Зеленського з чільниками МЗС Польщі та Швеції 5 канал

Очільники МЗС Польщі та Швеції зустрілися із Зеленським – підтримують збереження санкцій проти РФ

Читайте по-русски
Під час зустрічі Зеленський заявив, що Україна продовжить рух до ЄС і НАТО

Володимир Зеленський провів зустріч із міністрами закордонних справ Польщі та Швеції. Дипломати прибули до Адміністрації президента України, передає "5 канал".

Зеленський висловив сподівання, що санкції проти Росії триватимуть до повного звільнення всіх окупованих українських територій. Дипломати, натомість, запевнили у повній підтримці України в питанні збереження санкцій ЄС. Також наголосили і на важливості продовження реформи в Україні й подальшого діалогу із Євросоюзом – з огляду на російську агресію.

Міжнародні партнери України відзначили й те, що перший закордонний візит Володимира Зеленського має бути здійснений до Брюсселю. Нагадаємо, ця робоча поїздка запланована на 4-5 червня.

"Ми донесли нашу спільну позицію, про дружбу та підтримку України. Ми розглядаємо Україну як європейську державу і, звісно, вітаємо президента з його обранням. Потрібно продовжити розбудову демократії та реформи. Саме тому ми тут, щоб підтримати ці процеси і переконатися, що є повага і дотримання закону, а корупція зрештою буде подолана. А ще важливо зберігати між нами діалог, з огляду на російську агресію. Ми запевнили президента у підтримці в питанні збереження санкцій ЄС", – наголосила міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстром.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович пообіцяв порушити питання, які стосуються українсько-польського порозуміння з історичних питань після парламентських виборів в Україні. Зокрема у Польщі сподіваються на розблокування українською стороною ексгумацій польських поховань – заборона на це триває вже 2 роки. Втім, під час зустрічі з Зеленським польський міністр не торкався цього питання.

"Цю тему не зачіпали, бо це був не двосторонній візит. Обов'язково обговоримо це питання в подальших наших стосунках дипломатичних. Але сподіваємося на початок діалогу, поновлення ексгумації, розв'язання всіх проблем чи принаймні їхній аналіз. До цього діалогу ми повністю відкриті, будемо вирішувати це питання після парламентських виборів", – зауважив Чапутович.

Заборону проводити ексгумації польських могил Україна винесла після зруйнування у 2017 році в селі Грушовичі, що поблизу Перемишля, пам'ятника воякам УПА. Місцева влада розібрала його, назвавши неофіційною пам'яткою. Попри кількарічні спроби сторін вирішити цю ситуацію, проблема історичного порозуміння досі залишається однією з найбільш дискусійних тем у стосунках України та Польщі.

Попередній матеріал
"Кінь Шредінгера", або Чому столичний пам'ятник Щорсу ніяк не переїде
Наступний матеріал
Майже 300 майбутніх офіцерів: яким був "останній дзвоник" у військовому ліцеї ім. Івана Богуна
Loading...