Вибори
Вибори Depositphotos

Ми домовилися про "формулу Штайнмаєра", я дав згоду – Пристайко

  Читайте по-русски
  Для проведення виборів на окупованій частині сходу України спочатку мають бути створені відповідні умови, зазначив міністр

  Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що погодився на так звану формулу Штайнмаєра щодо врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу. Про це він заявив на спільному засіданні парламентських комітетів з євроінтеграції та закордонних справ, повідомляє "Європейська правда".

  "Ми домовилися про "формулу Штайнмаєра" на зустрічі радників 2 вересня, і я можу навести те, на що я дав згоду. Закон про особливий статус вступає в дію в попередньому форматі на момент проведення виборів, а остаточно набуває чинності після рішення БДІПЛ ОБСЄ  (про визнання виборів прозорими – ред.)", – сказав Пристайко.

  "Це те, що записано в рішення. Більше там нічого немає. Треба, щоби всі партії, представлені за цим столом, всі медіа, представлені тут, мали доступ до виборів, і так далі. Тільки тоді вибори можуть бути визнані такими, що відповідають стандартам ОБСЄ", – додав очільник МЗС.

  Він зазначив, що для проведення виборів на окупованій частині сходу України спочатку мають бути створені відповідні умови.

  "Спочатку створюються необхідні безпекові умови, і тільки тоді проводяться вибори – президент Зеленський це чітко сказав", – наголосив дипломат.

  Відомо, що Росія вимагає від України офіційного письмового підтвердження "формули Штайнмаєра" як умови для "нормандської зустрічі" на найвищому рівні.

  Отже, у згоді Пристайка на зустрічі 2 вересня йшлося про текст формули, а не її офіційне затвердження з боку держави.

  Як зазначав 5.ua, політичний оглядач Олексій Арестович важає, що "формула Штайнмаєра" приведе Україну до стану фінляндизації, або ж Малоросії, з якої висмоктуватимуть ресурси і яка не відіграватиме жодної значної ролі в міжнародній політиці.

  Попередній матеріал
  У Києві чоловік влаштував транспортний колапс – на дорогах затори, в метро утворилися черги
  Наступний матеріал
  Спецназ затримав ексармійця, який погрожував підірвати міст Метро в Києві – Аваков
  Loading...

  "ЄС" закликала голову ВРУ запросити на засідання чільників Мінфіну та МЗС для надання пояснень – подробиці

  "Особливого статусу для Донбасу в Конституції не буде": Пристайко про умови виборів в ОРДЛО

  Прес-конференція голови МЗС Вадима Пристайка та Курта Волкера – завершено

  Найближчим часом "Нормандська четвірка" не планує підписувати жодних документів – МЗС

  В ОП розглядають ідею проведення виборів по всій території України, включно з ОРДЛО – Пристайко

  "Він мені дуже допомагав": Зеленський офіційно представив голову МЗС Пристайка