Вадим Пристайко
Вадим Пристайко 5 канал

Пристайко заявив, що "Нормандська зустріч" у вересні зірвалася з вини Росії – включення із засідання

Читайте по-русски
Чільник МЗС також заявив, що якщо війну на сході не вдасться урегулювати за допомогою Мінських домовленостей – наступним кроком може стати введення миротворців

Ще 17 вересня президент України Володимир Зеленський був готовий зустрічатися в "нормандському форматі", але не була готова російська сторона. Про це заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко під час спільного засідання парламентських комітетів з питань зовнішньої політики та європейської інтеграції України. Більше розповість кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

"Російська сторона не змогла взяти участь, хоча французька і німецька делегації були готові до зустрічі", – зазначив дипломат.

Крім того, Пристайко сказав: якщо війну на сході не вдасться врегулювати за допомогою Мінських домовленостей – наступним кроком може стати введення миротворців.  

Говорив він і про амністію для людей, які мешкають на окупованій території та про розведення на лінії фронту. "Є напрацювання попередників, з яким треба рахуватися. Є нові підходи. Наскільки гнучким буде уряд, народ України, депутати, наскільки далеко ми зможемо зайти, щоб вибачити тих людей, з якими воювали, і продовжити жити разом", – сказав чільник МЗС.

Він також додав: "Водночас є червоні лінії, які ми не можемо і не повинні ніколи перетнути. Є люди, які вбивали, які знущалися. Справді, була домовленість, не нова, 2016-го року, про те що в трьох тестових ділянках буде здійснено спробу відведення. Зараз це успішно здійснили у Станиці Луганській, ми очікуємо наступний етап в Золотому та Петрівському. Далі президент Зеленський у своєму плані пропонує не розводити три наступні, інакше будемо розводити наступні 300 років, а спробувати все-таки згідно з Мінськими домовленостями розвести на всій лінії".

Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше командувач ООС заявив, що українська сторона готується до відведення військ уздовж усієї лінії розмежування.

 

Попередній матеріал
Ілюзорне "вікно можливостей": що готує Москва для тристоронньої зустрічі в Мінську – Снігур
Наступний матеріал
Ситуація на мосту Метро: прибув БТР із спецпризначенцями і снайпери