Вадим Пристайко
Вадим Пристайко 5 канал

"Особливого статусу для Донбасу в Конституції не буде": Пристайко про умови виборів в ОРДЛО

Читайте по-русски
Україна не проводиме повної амністії бойовиків на Донбасі

Другий сесійний день 16-ї Ялтинської Європейської Стратегії завершується у столичному Мистецькому арсеналі. На полях дискусійного форуму з журналістами поспілкувалися міністр закордонних справ Вадим Пристайко та спецпредставник США з питань України Курт Волкер.

Вадим Пристайко запевнив на прес-конференції, що ніхто не проводитиме вибори на умовах бойовиків.

"Ніколи ніхто ні попередній, ні теперішній уряд не погоджувалися проводити вибори на умовах бойовиків. У 2015-ому році був проголосований закон про амністію, який не передбачав ніяких повних амністій так само повних амністій і не передбачає робота теперішньої дипломатії. Ми не вносимо ніякі зміни у Конституцію, ми продовжуємо наш шлях конституційної реформи, яку ми самі для України робимо і основи цих змін є децентралізація, яка вже багато років в Україні іде доволі успішно", - заявив міністр.

Своєю чергою, спецпредставник Державного департаменту США в Україні наголосив, що вільні вибори можуть відбутися лише "у безпечному середовищі".

"Якщо Росія виконає Мінські домовленості, то ми розглянемо питання зняття санкцій. Але не до цього. Вільні та справедливі вибори можуть відбутися лише у безпечному середовищі. А це означає, що Росія та її поплічники не можуть контролювати ситуацію на Донбасі під час цього голосування", - прокоментував Волкер.

Нагадаємо, напередодні голова МЗС Вадим Пристайко заявив, що Офіс президента хоче провести місцеві вибори на всій території України, включно з ОРДЛО.

Попередній матеріал
Визволені моряки повернулися до Одеси: попереду в них заслужений відпочинок
Наступний матеріал
За день – 200 кг врятованої риби: як у Черкасах з допомогою флешмобу боряться з браконьєрами
Loading...

Вибори під дулом автомата: чому "формула Штайнмаєра" для України неприйнятна – експерт

"Інформаційний вечір": у студії Мінаков, Яхно, Димов і Кебуладзе

В ОП розглядають ідею проведення виборів по всій території України, включно з ОРДЛО – Пристайко