YES-2019
YES-2019 president.gov.ua

Сенцов, Зеленський і "вибори": підсумки першого дня 16-го форуму YES

Читайте по-русски
До кінця вересня, сподівається президент, лідери України, Росії, Німеччини та Франції зберуться на перемови в "нормандському форматі"

Перший сесійний день 16-го форуму YES – "Ялтинської Європейської Стратегії" – завершився у столичному Мистецькому арсеналі. Відкривав його своїм виступом звільнений політв'язень Олег Сенцов. Говорив про ув'язнення та передав президенту символічну скарбничку, куди хотів би покласти бирки всіх і досі заґратованих бранців. Про звільнення заручників, а також про мінський та нормандський процеси говорили і Володимир Зеленський, і Леонід Кучма. Пролунала і гучна заява щодо проведення місцевих виборів на території ОРДЛО.

Спогади з-за ґрат. Перший сесійний день "Ялтинської Європейської Стратегії" своєю промовою розпочинає Олег Сенцов.

"У мене були два зошити: жовтий і синій. Я їх не замовляв, просто в передачі так вийшло – це було ще на самому початку, перший місяць. Я взяв і вирізав з цих зошитів дві смужки – синю і жовту – і наклеїв на цю банку. Написав два слова: "Слава Україні". І поставив на чільне місце", – розповів Сенцов.

Колишній бранець Росії сподівається: всі заґратовані окупантом українці приїдуть додому, а Київ поверне свої території.

Про план із завершення війни говорить і президент. Володимир Зеленський наголошує: зробити це можна лише дипломатичним шляхом. Міжнародних партнерів закликає не ослаблювати санкцій проти Росії.

"Я не втомлюся повторювати всім нашим світовим партнерам, які нам допомагають, дуже їм вдячний, але іноді вони думають про зняття санкцій. Ви втрачаєте гроші, серйозно? Ну, вибачте, ми втрачаємо людей", – зауважив Зеленський.

До кінця вересня, сподівається президент, лідери України, Росії, Німеччини та Франції зберуться на перемови в "нормандському форматі". Там український гарант запропонує обговорити питання розведення військ на усій лінії фронту.

Водночас Україна не повинна йти на поступки. Так вважає український представник у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма. Зізнається – зайвого оптимізму не має.

На зустрічі в "нормандському форматі" обговорюватимуть, зокрема, і механізми проведення місцевих виборів на окупованих територіях. Про можливе голосування в ОРДЛО заговорило і Міністерство закордонних справ. Такий варіант українська влада нині опрацьовує, зазначив чільник відомства Вадим Пристайко.

Умов для проведення чесних та вільних виборів на окупованих територіях поки що немає, – вважає колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін. Таку ініціативу нинішньої влади він назвав "троянським конем Путіна".

"Вибори повинні відбутися. Але вони повинні відбутися, коли будуть виконані всі умови з безпеки. І вибори повинні бути справжніми, вільними і чесними. Вони не можуть бути ідеальними, але повинні бути організовані нашою ЦВК, політичні партії і наші ЗМІ повинні мати повний доступ, інакше це не вибори", – наголосив Клімкін.

Як саме планують організовувати вибори за українським законодавством на окупованих територіях – у Міністерстві закордонних справ не пояснили. Мовчить про це й Офіс президента.

Сергій Барбу, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Обличчя нові – звички старі: як Верховна Рада увесь склад ЦВК звільняла
Наступний матеріал
Захисники Катеринівки вигадали, як гідно відповісти на провокації ворога – без відкриття вогню
Loading...