ООС
ООС 5 канал

Захисники Катеринівки вигадали, як гідно відповісти на провокації ворога – без відкриття вогню

Читайте по-русски
На позиціях біля Катеринівки бували випадки, коли окупанти знищували самі себе – ба навіть тричі на день

Захисники Катеринівки у полі зору ворога встановили державний стяг. Так оборонці вирішили нагадати окупантам про себе. Кажуть, це єдина відповідь, яку можуть дати на провокативні обстріли, які відбуваються там майже щодня.

Після оголошення планів щодо розведення сторін у Золотому-4, окупанти почали частіше відкривати вогонь не тільки по тих позиціях, які, згідно з Мінськими угодами, планують розвести. А й по сусідніх, у Катеринівці. Тут майже щоночі ворог відкриває провокуючий вогонь.

Зазвичай окупанти використовують тут стрілецьку зброю.

"Ми почнемо їм у відповідь стріляти, вони можуть пустити і міномети, і АГСи, усе, яке в них є озброєння. Може, і танки, і САУ, і все. Чим більше ми почнемо від них відстрілюватися, тим більше вони зможуть міцнішою силою вдарити по нас", – міркує Максим.

Рельєфи місцевості дають змогу ворогу підступатися ближче до українських позицій. Тим паче, що за розвідданими, у лавах супротивника воює багато колишніх мешканців Катеринівки. Через балки вони підходять до опорних пунктів українських захисників майже впритул.

"Висунулася група у шість осіб. Одна група пішла в одну сторону – дві особи, друга пішла в другу і третя – в третю. Розійшлися по сторонах і кожен розійшовся по своїй позиції. Вони побачили, що ми не піддаємося на провокацію і своїми "собачими тропами" повернулися на свою позицію", – розповідає військовослужбовець.

Завдати шкоди українським захисникам – ворогу не вдається. Натомість бували випадки, коли вони знищували самі себе. Кілька тижнів тому в лавах ворога відбулася ротація. Нібито, новоприбулому підрозділу попередники не передали мапи мінних полів.

"Перед ними, ті що стояли, вони там накидали розтяжок, накидали мін. Було таке, що в нічний час було на цій ділянці три підриви. Увечері, вночі, і о 5-й ранку. Мабуть, хтось із них наступив не на те, що треба", – згадує боєць Сергій.

Дивіться також: Підготували потужні "гостинці": як ЗСУ боронять підступи до Катеринівки

На обстріли армійці відповідають тишею. Кажуть, під час перемир'я використовувати зброю можуть лише в разі загрози життю. Проте знайшли спосіб достойно відповісти на провокації. За кількасот метрів від ворожих позицій встановили державний стяг.

"Прапор встановили, щоб нагадати противнику, що це справді наша земля. І на ній почуваємося досить вільно і привільно. А як не подобається – "чемодан, вокзал, Росія".

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Сенцов, Зеленський і "вибори": підсумки першого дня 16-го форуму YES
Наступний матеріал
Вибори під дулом автомата: чому "формула Штайнмаєра" для України неприйнятна – експерт
Loading...