Визволення риби з браконьєрської пастки
Визволення риби з браконьєрської пастки 5 канал

За день – 200 кг врятованої риби: як у Черкасах з допомогою флешмобу боряться з браконьєрами

Читайте по-русски
Екоінспектори з поліцією виходять на патрулювання у сутінках, адже саме у цей час браконьєри виходять на свій незаконний промисел

"Врятувати рибу із тенет" такий флешмоб оголосили інспектори екоінспекції у Черкасах. Вони закликали рибоохоронні служби України позмагатися хто більше випустить у Дніпро конфіскованої у браконьєрів риби. Таким чином закликають боротися з незаконним виловом. Свої досягнення знімають на відео, потому викладають у соцмережах із хештегом "Врятувати рибу із тенет".

На екоакцію інспектори збираються із водним патрулем на причалі біля Дніпра. Про врятовану рибу тут нагадують нещодавно вилучені купи сіток та ятерів.

Екологічні інспектори з поліцією виходять на патрулювання у сутінках, адже саме у цей час браконьєри виходять на свій незаконний промисел.

Браконьєрські сітки в акваторії міста встановлені всюди. Більшість замасковані під знаряддя промислових рибалок. Проте у них немає чіпування. Таке незаконне знаряддя лову вилучають, а рибу відпускають.

"Привернули увагу, випустили рибу, нанесли збитки браконьєрам, чи цим угрупуванням. Наносити їм збитки шляхом вилучення незаконних знарядь лову і притягнення їх до відповідальності", - пояснює Сергій Поліщук, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції центрального округу.

Найбільша шкода, переконують екоінспектори, це гігантські ятери. Такі сітки-пастки масово почали з'являтися на Кременчуцькому водосховищі. Завдовжки вони можуть сягати 100-а метрів.

За останній добовий рейд від незаконних тенет врятували майже 200 кілограмів риби.

Відеопідтвердження флешмобу завантажують у соцмережі хештегом "Врятувати рибу із тенет". Інспектори хочуть, щоб до такого руху долучилися рибоохоронні служби з усіх областей. А поки що приєдналися водний та рибоохоронний патрулі Черкащини.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
"Особливого статусу для Донбасу в Конституції не буде": Пристайко про умови виборів в ОРДЛО
Наступний матеріал
На "Ігри нескорених" від України поїде 20 ветеранів: розлого про те, як обирали переможців
Loading...

Хотів підстрелити носорога: у Південній Африці слон затоптав браконьєра

"Чорні лісоруби": хто і як вирубує маріупольські дерева

Операція "порятунок бобра": як почувається визволена з капкану тварина і що з нею буде далі

Кияни врятували бобра, який вскочив у браконьєрський капкан – фото

Убивають навіть вагітних самиць: активісти занепокоєні збільшенням відстрілу лосів в Україні

На захисті ялинок: як патрулі з квадрокоптерами чатують лісових красунь від браконьєрів