Водна поліція
Водна поліція 5 канал

Водна поліція заступила на патрулювання узбережжя Азовського моря в Маріуполі – подробиці

Читайте по-русски
Нині у підрозділі водної поліції – 10 працівників. Штат планують збільшувати. Працюватиме водна поліція до листопада

Водна поліція розпочала роботу на Донеччині. Сто кілометрів берегової лінії на спеціально обладнаному катері правоохоронці патрулюють цілодобово. Головне їхнє завдання – затримання браконьєрів та порушників. Утім, із початком туристичного сезону роботи додають і відпочивальники. Олена Уланова поспілкувалася з охоронцями на воді.

Дмитро Марчук – новачок у водній поліції. Ще кілька днів тому був помічником дільничного, нині шукає рибних браконьєрів. Зізнається, така робота подобається більше.

"Я проходжу курс молодого бійця зараз. Ознайомлююсь. Для мене це все новинка – павуки, сітки і так далі, сленг морський", – розповідає співробітник Маріупольської водної поліції.

Знайомить Дмитра з особливостями професії та патрульного катера напарник Антон.

Перевірка приватних маломірних плавзасобів, боротьба з браконьєрами та охорона громадського порядку на воді – це обов'язки водних патрульних. Зона їхньої відповідальності – до трьох кілометрів від берега.

Боротьба з браконьєрством – ключове завдання водної поліції. Та з початком туристичного сезону роботи додають і відпочивальники, яких інколи доводиться рятувати через нехтування елементарною технікою безпеки.

"У стані алкогольного сп'яніння на катерах катаються частенько, люди відпочивають на яхтах, не слухають командира яхти. І хто на яхті старший, він викликає водну поліцію, ми приходимо і розбираємося, що трапилося і як", – пояснює Антон Шимшура.

Патрульні тісно співпрацюють із рятувальниками.

"Рятувальники аварійно-водолазної служби можуть тільки працювати за фактом, надавати допомогу у врятуванні. Тому якщо необхідно виконувати превентивні заходи, ми робимо попередження відпочивальникам. Якщо на зауваження рятувальників не реагують, ми по рації зв'язуємося, і до нас на допомогу підходить водна поліція", – каже начальник рятувальної аварійно-водолазної служби Олександр Татай.

Нині у підрозділі 10 працівників. Штат планують збільшувати, адже територія патрулювання – понад 100 кілометрів берегової лінії від Маріуполя до селища Бабах-Тарама Мангуського району. Працюватиме водна поліція до листопада.

Олена Уланова, Олег Корінний, Маріуполь, 5 канал.

Попередній матеріал
З'їзд партії "Європейська солідарність" – трансляція
Наступний матеріал
"ЄС і НАТО – нинішня АП просто боїться цих слів": Геращенко розповіла про неточності в оприлюденій стенограмі
Loading...