Рейд на рибних браконьєрів
Рейд на рибних браконьєрів 5 канал

"Прислухаються до кожного шурхоту": як проходить рейд на рибних браконьєрів – наочно

Читайте по-русски
Через свавілля браконьєрів у черкаському Дніпрі в рази зменшилася кількість сома та судака, падає популяція й інших промислових риб

Черкащина – в лідерах за кількістю впійманих браконьєрів на воді. У Держрибагентстві підсумували охоронну активність за квітень. Сума збитків, завданих рибному господарству за час цьогорічного нересту, становить 7,5 млн грн. З них 817 тис. – набраконьєрили на Черкащині.

У сутінках, коли браконьєри пливуть вудити нерестову рибу, на них чатують інспектори.

Тарас із дружиною – порушники. Свою провину визнають, рибу випускають і прямують до берега. Себе називають любителями, натомість нарікають на численних справжніх браконьєрів: "Вони вночі працюють. Вночі як у вулику тут скрізь".

Таких місць в акваторії Черкас не один десяток. Їх рибоохоронці патрулюють насамперед. Це території, де нереститься риба.

"У нічний час і вдень виходять десь три човни з патрульними. Відслідковуємо, щоб не було браконьєрства. За час нерестової заборони було виявлено близько 800 порушень рибальства, це грубі порушення," – звітує начальник Черкаського рибоохоронного патруля Віктор Іванько.

У пошуках легкої здобичі браконьєри перегороджують рибні шляхи – зокрема, сітками. Патрулюють інспектори рибоохорони не лише вдень, а й вночі. Браконьєрів виявити нелегко, тож вони притишують хід і прислухаються до кожного шурхоту.

Ніч дає перевагу браконьєрам. Порушники, зазвичай, викидають за борт човнів мішки з уловом. Інспектори пояснюють, якщо вдається піймати "на гарячому" порушників – деякі з них вдаються до погроз або втечі.

"Бувають всілякі. І погрожують нам, що "завтра ти вже робити не будеш", або "йди додому та озирайся". І тікають, тікають і мотоциклами, тікають і машинами", – каже головний держінспектор патруля Роман Стеценко.

Неушкоджену рибу із сіток та ятрів – випускають, решту – конфісковують. Від початку року вилучили близько 4 тонн водних ресурсів.

Через свавілля браконьєрів у черкаському Дніпрі в кілька разів зменшилася кількість сома та судака, падає популяція й інших промислових риб. Бо браконьєри виловлюють навіть мальків та маточне поголів'я.

Заборона на нерест на ділянці завершується цими вихідними. Тоді відкриється сезон рибальства, але інспектори нагадують – навіть тоді у заповідних територіях рибалити не можна.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Марина має ходити": в Чернівцях влаштували благодійну вечірку для допомоги молодій журналістці
Наступний матеріал
Останнє відпрацювання: Берегова охорона США навчила "ДОЗОР" застосовувати катери Safe Boat 27
Loading...

"Чорні лісоруби": хто і як вирубує маріупольські дерева

Операція "порятунок бобра": як почувається визволена з капкану тварина і що з нею буде далі

Кияни врятували бобра, який вскочив у браконьєрський капкан – фото

Убивають навіть вагітних самиць: активісти занепокоєні збільшенням відстрілу лосів в Україні

На захисті ялинок: як патрулі з квадрокоптерами чатують лісових красунь від браконьєрів

Не ув'язненням єдиним: у США суд примусив браконьєра щомісяця дивитися мультфільм "Бембі"