Safe Boat 27
Safe Boat 27 Фото ДПСУ

Останнє відпрацювання: Берегова охорона США навчила "ДОЗОР" застосовувати катери Safe Boat 27

Читайте по-русски
На новеньких катерах спецпризначенці ДПСУ патрулюватимуть територіальні води України

Українські прикордонники з морської охорони пройшли місячну підготовку на катерах Safe Boat 27, які нещодавно отримали від Сполучених Штатів. І тепер – готові на них патрулювати узбережжя Чорного та Азовського морів. Бійці спецпідрозділу ДПСУ під керівництвом колег із берегової охорони США опановували навички керуванням катерами та розробляли тактику під час проведення операцій на воді.

Торговельне судно під іноземним прапором у прикордонних водах України. В каюті переховуються зловмисники. Штурмова група мчить для затримки правопорушників. У результаті – виявили трьох чужоземців.

Це легенда навчань, які організували на Дніпрі. Українські прикордонники спецзагону "ДОЗОР" показують своїм колегам із берегової охорони США, що вони засвоїли на курсах. Протягом місяця під керівництвом американських інструкторів вони вчилися керувати сучасними катерами Safe Boat 27, спільно розробляли тактику для охорони українського кордону – як на суші, так і на воді.

"Ніколи все не буде ідеально. Але якщо все було згідно з планом, то все було майже досконало. Для нас робота на воді та на катерах – це було нове, це було вперше", – зізнається військовослужбовець "Моряк".

Американські колеги – компліментів не шкодують.

"Чудово, чудово! Коли ми прибули, вони вже були підготовлені, але тепер стали ще кращими. Я думаю, ті знання, які вони здобули, зможуть застосовувати в їхній щоденній оперативній роботі", – каже військовослужбовець берегової охорони США Дорнал Філіпс.

Перших два катери від Сполучених Штатів отримали українські прикордонники на початку травня. І одразу взялися їх опановувати. Десь допомагали американці, а десь доводилось і самим розбиратися.

"Це було нове, оскільки вони взагалі ніякою водною технікою раніше не керували. Хтось тільки перенавчався з іншої техніки на ці катери. Але у хлопців виходило," – зізнається технік прикордонного загону Дмитро Курманович.

Уже на нових катерах прикордонники морської охорони патрулюватимуть територіальні води України. Вони розвивають швидкість до 80 км/год та блискавично змінюють траєкторію руху. На борту може перебувати до 20 бійців десанту зі спорядженням. За словами бійців, цей катер – 2 в 1. Він може бути як патрульним, так і штурмовим.

Нові катери планують застосовувати не тільки для проведення операцій на річках чи морі, але й для швидкого перенаправлення спецпризначенців на великі відстані. Американські колеги кажуть, що Вашингтон і надалі підтримуватиме Київ. Згодом мають надійти ще кілька суден.

М.Солонар, В.Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Прислухаються до кожного шурхоту": як проходить рейд на рибних браконьєрів – наочно
Наступний матеріал
"Новобіличі", "Мостицька", "Проспект Правди", "Берковецька" і Троєщина – яких станцій метро чекати киянам
Loading...