Присяга
Присяга 5 канал

Присяга з сюрпризом: понад тисяча строковиків-прикордонників готові чатувати український кордон

Читайте по-русски
Протягом наступних трьох тижнів хлопців розподілятимуть у прикордонні загони по всій Україні, крім зони бойових дій

Більше тисячі строковиків-прикордонників напередодні присягнули на вірність українському народу на Черкащині в Оршанці. Їх мобілізували з усієї України. Місяць призовники проходили вишкіл у Головному центрі підготовки особового складу Держприкордонслужби. Нині, здобувши необхідні знання, готуються стати на варту кордону. Підготували призовники під час присяги і сюрприз. Який – Яна Лимаренко розповість.

"Урочисто присягаю українському народу бути вірним і відданим, обороняти Україну, захищати її суверенітет", – присягу складає 24-річний Віталій Журак із Кропивницького. Хлопець працював журналістом у Києві. Коли отримав повістку, до військкомату пішов без вагань.

"Ворог завжди починає з кордону, тому я хочу бути першим, хто буде захищати територію України. Радію, що саме тут опинився, бо місяць потому як прийшов сюди – я хочу пов’язати своє життя з ДПСУ і сподіваюсь, що у  мене вийде стати офіцером і не розчарувати тих, хто у мене повірив", – зізнається Віталій.

Присяга
Присяга5 канал

Одночасно на вірність народу України присягнула рекордна кількість прикордонників строкової служби – понад тисячу.

"Закінчив університет і тут просто така життєва позиція, у нас дуже багато людей, які дуже люблять багато заявляти про свої права, але часто забувають про свої обов’язки і своїм прикладом вирішив показати, що я можу виконувати свої обов’язки. Якщо ми хочемо кращу країну – ми повинні починати з себе", – переконаний прикордонник Михайло Качмар.

Підтримати захисників приїхали їхні батьки. Зізнаються, спочатку боялися відпускати дітей на службу, але зараз усі страхи розвіялись.

"З небажанням йшли, але коли приїхали сюди – сказав, охоче служить, йому дуже подобається. Я поміняла свою думку з приводу армії, полюбому треба, тут вони стають справжніми чоловіками", – ділиться мама новобранця Ірина Тутова.

Цього разу набрали тисячу строковиків, бо необхідно посилити захист державного кордону, кажуть у командуванні. Протягом місяця хлопці вчилися охороняти рубежі. Вишкіл проходили у  Головному центрі підготовки особового складу ДПСУ.

"Вони навчилися стріляти, використовувати засоби оборони державного кордону, навчилися діяти в  різних ситуаціях, вивчили теорію, теорію ,яка їм необхідна під час охорони державного кордону", – коментує Олександр Чубенко, заступник начальника регіонального центру комплектування управління ДПСУ.

Протягом наступних трьох тижнів хлопців розподілятимуть у прикордонні загони по всій Україні, крім зони бойових дій. Загалом у цьому році лави прикордонників планують поповнити чотирма тисячами призовників.

Після урочистостей на всіх чекав сюрприз – двоє прикордонників просто на плацу запропонували руку і серце своїм коханим, і дівчата їм не відмовили.

Яна Лимаренко, В’ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
Закатували бойовики: на Київщині попрощалися з українським добровольцем Сергієм Кононком
Наступний матеріал
На фестивалі в Дніпропетровській області через буревій обвалився дах сцени: є жертви (оновлено)
Loading...

"Віддані, нічого не бояться": 50 військовослужбовців 36-ї бригади морської піхоти дали клятву і отримали заповітні берети

"Це не передати, які емоції": у Житомирі 560 новобранців ДШВ склали присягу

78 нових суддів ВСУ присягнули українському народу – подробиці

Приведення суддів Верховного Суду до присяги – відео

Порошенко призначив 38 суддів Вищого антикорупційного суду

Церемонія присяги суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати суду за участі Президента – відео