Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

"Можуть відбутися на російських умовах": Порошенко прокоментував плани провести вибори в ОРДЛО

Читайте по-русски
Климпуш-Цинцадзе назвала плани влади провести вибори на окупованих територіях – "початком здачі країни"

Вибори в ОРДЛО можуть стати виборами на російських умовах. У разі, якщо не буде виконаний безпековий компонент Мінських угод. На цьому наголосив п'ятий президент України Петро Порошенко, передає "5 канал".

Політик пов'язав сьогоднішні заяви міністра закордонних справ Вадима Пристайка про можливі вибори на окупованих територіях – із розпуском ЦВК.

"Особливе занепокоєння викликають вибори на окупованих територіях. Дедалі більше сигналів, що без виконання безпекового компонента Мінських угод вони можуть відбутися на російських умовах. І несподівана заміна комісії може бути пов'язана саме з цим", – заявив Порошенко.

А народна депутатка від "Європейської солідарності" Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала плани влади провести місцеві вибори в ОРДЛО – початком здавання країни на умовах Кремля.

За її словами, навіть за умови розведення військ, неможливо гарантувати безпеку під час голосування на цих територіях. Такі плани депутатка також пов'язує із сьогоднішнім рішенням Парламенту про розпуск Центрвиборчкому.

"Зараз я бачу, що це є конкретне завдання для цієї ЦВК – оголосити вибори на цих територіях і провести їх, визнати їх. Якщо зараз проводити вибори і там, умовно, як я чую від деяких іноземних колег, в цей час мати всі війська, і регулярні російські, і найманців там, у бараках, то я не бачу, в який спосіб такі вибори можна провести. Я кажу, що це початок здачі країни, на жаль, на умовах Кремля", – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада ухвалила постанову "Про дострокове припинення повноважень усього складу Центральної виборчої комісії". Відповідне рішення підтримав 341 народний депутат. Також сьогодні голова МЗС Вадим Пристайко заявив, що Офіс президента хоче провести місцеві вибори на всій території України, включно з ОРДЛО.

Попередній матеріал
"А що зміниться?": Ексзаступник голови ЦВК прокоментував рішення Ради
Наступний матеріал
Обличчя нові – звички старі: як Верховна Рада увесь склад ЦВК звільняла
Loading...