Тетяна Сліпачук, голова ЦВК
Тетяна Сліпачук, голова ЦВК 5 канал

Склад ЦВК розпустили достроково

Читайте по-русски
Відповідне рішення підтримав 341 народний депутат за мінімально необхідних 300

Верховна Рада ухвалила постанову "Про дострокове припинення повноважень усього складу Центральної виборчої комісії".

Відповідне рішення підтримав 341 народний депутат за мінімально необхідних 300, повідомляє "Укрінформ".

"Відповідно до пункту 21 частини першої статті 85 Конституції України та статті 311 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" і зважаючи на вмотивоване подання Президента України, Верховна Рада України постановляє: припинити достроково повноваження всього складу Центральної виборчої комісії", зазначено у постанові.

Постанова набирає чинності з дня її ухвалення.

Довідково: Центрвиборчком – державний орган, який керується Конституцією України, законами України і наділений повноваженнями щодо організації підготовки, проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, голів громад, організації всеукраїнського і місцевих референдумів у порядку та в межах, встановлених законами України. ЦВК виконує повноваження окружної виборчої комісії в Закордонному виборчому окрузі.

До складу Комісії входять 17 осіб. Строк повноважень члена комісії – 7 років. Склад ЦВК, який сьогодні розпустила Рада, був призначений у жовтні 2018-го року, тобто члени комісії пробули на посаді лише рік, з 7-ми законних. Комісію очолює Тетяна Сліпачук.

Як повідомляв 5.UA, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради подання про дострокове припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії.

Заступник голови ЦВК (2007-2018) Андрій Магера в коментарі "5 каналу" зауважив, що стаття закону, згідно з якою достроково припиняються повноваження всього складу ЦВК, передбачає не просто подання президента, а мотивоване подання – чому і з яких причин. Водночас він засумнівався в конституційності такого рішення.

Попередній матеріал
Присутність Баканова на вечірці Суркіса суперечить Кодексу доброчесності працівника СБУ: "Схеми" навели цитати
Наступний матеріал
Міністр Дубілет хоче скасувати згоду на оброблення персональних даних
Loading...