Іван Баканов
Іван Баканов 5 канал

Присутність Баканова на вечірці Суркіса суперечить Кодексу доброчесності працівника СБУ: "Схеми" навели цитати

  Читайте по-русски
  Також стало відомо, що Суркіс дарував гостям, які прийшли до нього на ювілей, фоторамки за 15 тис. грн., котрі керівник СБУ, відповідно до закону, не мав права приймати

  Візит голови Служби безпеки України Івана Баканова на святкування 70-річчя депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Григорія Суркіса порушує Кодекс доброчесності працівника СБУ. Про таке йдеться в розслідуванні програми "Схеми: корупція в деталях".

  Журналісти цитують витяг із Кодексу доброчесності співробітника СБУ, який є в розпорядженні редакції: "Співробітник повинен уникати особистих зв'язків, взаємовідносин, що можуть вплинути на неупередженість і об'єктивність при виконанні професійних обов’язків, скомпрометувати почесне звання співробітника спецслужби, не допускати дій, висловлювань і поведінки, які можуть викликати негативний громадський резонанс, зашкодити його репутації та авторитету Служби безпеки України".

  Крім того, в Кодексі доброчесності співробітника СБУ зазначено: "У випадку, якщо співробітник не впевнений у тому, які дії вчинити чи від яких дій утриматися з метою дотримання встановлених норм поведінки, він має право звернутися за консультацією до колег, наставника чи безпосереднього керівника, а в разі невирішення питання – до старшого прямого керівника".

  Журналісти зазначають: керівником Баканова є президент Володимир Зеленський. Але чи звертався Баканов до Зеленського, коли приймав рішення про відвідування дня народження або після нього – поки невідомо.

  Також стало відомо, що Суркіс дарував гостям, які прийшли до нього на ювілей, фоторамки за 15 тисяч гривень і книгу "Епоха Суркіса".

  При цьому голова СБУ Іван Баканов також прийняв подарунок від Суркіса. Разом з тим, згідно з окремими статтями Закону України "Про запобігання корупції" голова СБУ не може прийняти подарунок, який коштує більше, ніж прожитковий мінімум для працездатних осіб (близько 2 тисяч гривень).

  Отже, зазначають журналісти, якщо Баканов також отримав у подарунок фотографію з ювіляром Суркісом у рамці Fendi, яка коштує близько 15 тисяч гривень, він порушив окремі статті цього закону. За порушення цих правил голова СБУ може отримати штраф від 1700 до 3400 гривень із конфіскацією дорогої фоторамки.

  Довідково:

  На святкуванні дня народження Суркіса були присутні нинішній і колишній чільники СБУ — Баканов і Василь Грицак, перший помічник президента Сергій Шефір, три колишні президенти, олігархи і народні депутати.

  Серед гостей були помічені міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, експрем'єр-міністр Володимир Гройсман та ексгенпрокурор Юрій Луценко.

  Сам Баканов заявив журналістці НВ Христині Бердинських, що на святі в Суркіса "вивчав оперативну обстановку".

  Суркіс заявив, що запросив на свій ювілей голову СБУ Івана Баканова як друга, а не як посадову особу.

  Попередній матеріал
  У Меркель повідомили, коли Німеччина хотіла би провести зустріч у "нормандському форматі" – подробиці
  Наступний матеріал
  Склад ЦВК розпустили достроково
  Loading...

  Рада звільнила Грицака та призначила головою СБУ Баканова

  Заступником голови СБУ призначили чиновника часів Януковича – розслідування

  В.о. голови СБУ Баканов розповів про російське громадянство дружини – подробиці

  "Погони в подарунок – це ганьба": ветерани АТО пікетують СБУ через присвоєння Баканову звання

  Ставленик Зеленського Баканов отримав військове звання аби працювати в СБУ – ЗМІ

  Баканов обіцяє через 10 днів оприлюднити інформацію про стан справ у СБУ: головне з брифінгу