Анатолій Калюжняк
Анатолій Калюжняк censor.net.ua

Заступником голови СБУ призначили чиновника часів Януковича – розслідування

Читайте по-русски
Призначення відбулося близько тижня тому

В. о. глави Служби безпеки України Іван Баканов призначив своїм заступником генерал-майора Анатолія Калюжняка, який буде відповідати у спецслужбі за боротьбу з корупцією. Такі дані стали відомі журналістам "Слідство.Інфо".

Журналісти пишуть, що призначення підтвердила прес-секретар силового відомства Олена Гітлянська, хоч на офіційному сайті про це не повідомляється.

"Приблизно тиждень тому його призначили заступником начальника управління з боротьби з корупцією та організованою злочинністю", – сказала Гітлянська.

Журналісти з'ясували, що Калюжняк займав аналогічну посаду в СБУ за часів екс-президента-втікача Віктора Януковича – з 2010 по 2013 роки. Незадовго до Євромайдану він отримав звання генерала. Калюжняк звільнився після Революції Гідності і працював помічником народного депутата.

"Слідство.Інфо" пише, що колишня керівниця департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко стверджує, що він не може займати державні посади, тому що підпадає під закон "Про очищення влади".

"Закон визначає, що під люстрацію підпадають керівники і заступники керівників всіх самостійних підрозділів центрального апарату СБУ. Проте Служба безпеки спотворила закон, використовуючи юридичну казуїстику, сказавши, що у них немає самостійних структурних підрозділів, що вони у них називаються функціональні. Таким чином, СБУ вивела з-під заборони всіх керівників підрозділів, які працювали при Януковичі на таких відповідальних посадах", – пояснила вона.

Що стосується доходів генерал-майора Калюжняка, то згідно з офіційними даними, у нього є тільки гараж на Хмельниччині. Але його рідні володіють трьома квартирами та двома паркомісцями у престижному житловому комплексі на Печерських пагорбах Києва, пишуть журналісти

Їх вартість, за даними "Слідство.Інфо", може становить близько 500 тисяч доларів. Також у них є особняк на Хмельниччині. Сім'я Калюжняка має також кілька елітних позашляховиків, а на самого генерал-майора записана остання модель AUDI Q8, яка коштує від 70 до 200 тисяч доларів.

При цьому журналісти пишуть, що не знайшли офіційних джерел доходів у сім'ї заступника Баканова, які б дозволили вести такий спосіб життя. Так, дружина генерал-майора не має офіційного бізнесу, дочка недавно закінчила київський університет. Старший син Калюжняка Ігор кілька років тому працював помічником заступника голови суду на Хмельниччині. У його декларації за 2016 рік досить скромні доходи: разом з дружиною він заробив трохи більше 260 тисяч гривень.

Як повідомляв 5.UA, в.о. голови СБУ Баканов розповів про російське громадянство дружини

Попередній матеріал
У США ведмідь заліз до будинку й задрімав на полиці в гардеробі – відео
Наступний матеріал
Історія перемоги в Конотопській битві: як розбите царське військо три дні гнали геть з України в бік Москви
Loading...