Отруєння Скрипалів у Солсбері
Отруєння Скрипалів у Солсбері tsn.ua

Третій підозрюваний в отруєнні Скрипаля керував операцією з Лондона – розслідування

Читайте по-русски
Операцією з отруєння Скрипаля керував генерал-майор ГРУ Сергєєв

The Insider і Bellingcat опублікували нове розслідування згідно з яким діями офіцерів російської розвідки Анатолія Чепіги та Олександра Мишкіна, які, як вважає слідство, отруїли Сергія Скрипаля, керував генерал-майор ГРУ Денис Сергєєв. Матеріал про Сергєєва випустило видання The Insider.

Третій підозрюваний в отруєнні ексофіцера російської розвідки Сергія Скрипаля і його дочки Денис Сергєєв (він же Сергій Федотов – ред.) – генерал-майор, який служить в Головному управлінні Генштабу РФ. Про це йдеться в розслідуванні програми Newsnight, яка вийшла на британському телеканалі BBC 28 червня.

Журналісти посилаються на інформацію групи Bellingcat, яка отримала дані мобільного Сергєєва.

Так, BBC отримали підтвердження від джерел, що Сергєєв керував оперативною групою. Перебуваючи в Лондоні, він підтримував зв'язок з Олександром Мишкіним та Анатолієм Чепігою – офіцерами ГРУ, які, як вважає слідство, отруїли Скрипаля.

Крім того, ЗМІ з'ясували, що під час отруєння Скрипаля Сергєєв перебував у Великобританії: прибув в Хітроу вранці 2 березня 2018 року і полетів 4 березня. Повідомляється, що в Британії Сергєєв намагався не користуватися Wi-Fi, користуючись з'єднанням 3G і 4G. Він виходив в мережу сотні разів – писав повідомлення у WhatsApp, Viber і Telegram.

Розслідувачі пишуть: "Більшу частину поїздки Сергєєв провів у Паддінгтоні. Вранці 3 березня, за день до отруєння в Солсбері, він був в центрі Лондона. Саме там у Сергєєва було 30-40 хвилин вільного часу, коли він міг зустрітися з Чепігою та Мишкіним. Незабаром після зустрічі Чепіга і Мишкін потягом вирушили в Солсбері. Якщо Мишкін і Чепіга взагалі зустрічалися з Сергєєвим в Лондоні, то це було в районі Оксфорд Серкус між 11.30 і 11.45 3 березня". 

Із Лондона Сергєєв дзвонив тільки на один номер, який, як вважають джерела, міг належати його зв'язному в ГРУ. Сергєєв відповів на 10 дзвінків з цього номера, сам набрав номер тільки 4 березня. The Insider пише, що у базі даних абонентів номер, з яким постійно зв'язувався Сергєєв, значиться як незареєстрований, що є незвичним для Росії, де всі сім-картки реєструються на людей з конкретними паспортними даними. У телефонній базі видалені всі метадані про дзвінки цього абонента, але журналістам вдалося з'ясувати, що в одному з додатків обміну контактними даними цей номер значиться під ім'ям "Амір – Москва".

Після того, як російські ГРУшники нанесли "Новічок" на ручку двері в Солсбері, вони повернулися в готель в Лондоні. Незабаром поїхали в аеропорт Хітроу, де сіли на літак до Москви, пишуть журналісти.

Як повідомляв 5.UA, на початку березня 2018 року Сергія Скрипаля та його дочку отруїли російським бойовим токсином "Новачок" – змастили ним ручку вхідних дверей їхнього будинку в британському містечку Солсебері. Британська влада та більшість країн Заходу впевнені, що зроблено це було на замовлення Кремля – як помста розвіднику-перебіжчику. 5 вересня торік поліція Великої Британії оприлюднила імена підозрюваних в отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки. Це офіцери російської військової розвідки. 

Попередній матеріал
Новий проект "Група продовженого дна" на "5 каналі": про що розповість Василь Вірастюк
Наступний матеріал
У США ведмідь заліз до будинку й задрімав на полиці в гардеробі – відео
Loading...