Отруєння у Солсбері
Отруєння у Солсбері НТВ

Творець "Новічка" пояснив, чому Скрипалі вижили після отруєння

Виконавці злочину не дотрималися повної процедури, тож концентрація отрути не була летальною

Радянський вчений Віл Мірзаянов, причтений до створення хімічних отруйних речовин нервово-паралітичної дії "Новічок", пояснив, чому колишній полковник ГРУ Сергій Скрипаль та його донька Юлія не загинули від отрути. Власні коментарі з цього приводу науковець оприлюднив у Facebook.

"Хочу остаточно пояснити у Facebook причину нелетальної концентрації "Новічка" на ручці дверей. Судячи з опублікованої схеми флакончика, який використовували терористи, всередині флакончика нагорі був ізольований відсік, де, за словами англійських фахівців, знаходився "Новічок", – зазначив хімік.

За його словами, для безпечного перевезення флакончика був використаний варіант бінарної зброї. Тобто у верхній ізольованій частині флакончика був один із компонентів для експресного синтезу "Новічка", а не чистий агент.

Перед розпиленням речовини, терористи мали проштовхнути голку через цей ізольований відсік і кілька разів струснути флакончик для повного і швидкого синтезу "Новічка".

"Мабуть, поспіхом терорист не став струшувати флакончик багато разів, та й температура повітря була цього дня низькою, що призвело до створення у флакончику... низької концентрації "Новічка". Таким чином, на ручку дверей була нанесена низька, тобто нелетальна концентрація "Новічка", – пояснив Мірзаянов.

При цьому, коли флакончик знайшла британка Дон Стерджесс, реакція синтезу "Новачка" мала завершитися повністю, тому жінка загинула.

Солсбері повертається до звичайного життя

Зауважимо, що майже через рік після отруєння британська влада заявила, що очистила місто Солсбері від нервово-паралітичного речовини. Відповідна заява пролунала 1 березня 2019 року, передає "Радіо Свобода". 

Силовики передали місцевій владі будинок Скрипалів – останній з 12 потенційно забруднених ділянок в місті. За словами генерал-лейтенанта армії Тай Урча, операція з очищення від "Новічка" стала найтривалішою з колись проведених на британській землі.

Сергій Скрипаль
Сергій Скрипаль5 канал

Участь в очищенні міста від отрути взяли від 600 до 800 спеціально навчених військовослужбовців, зокрема з загонів хімічного, біологічного та радіаційного захисту. Військові зібрали кілька тисяч зразків матеріалу, які перевірили на наявність забруднення.

Довідка: на початку березня 2018 року Сергія Скрипаля та його дочку отруїли російським бойовим токсином "Новачок" – змастили ним ручку вхідних дверей їхнього будинку в британському містечку Солсебері. Британська влада та більшість країн Заходу впевнені, що зроблено це було на замовлення Кремля – як помста розвіднику-перебіжчику. 5 вересня торік поліція Великої Британії оприлюднила імена підозрюваних в отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки. Це офіцери російської військової розвідки. 

Попередній матеріал
Від 1-го квітня грошове забезпечення армійців на передовій істотно зросте
Наступний матеріал
Під Москвою зіткнулися фура та автобус з українцями, є потерпілі – соцмережі
Loading...