Питання щодо дострокового припинення повноважень всього складу ЦВК у порядку денному поки що немає. Утім, народні обранці припускають, що його можуть внести пізніше.
Напередодні звільнити членів ЦВК рекомендував профільний комітет Верховної Ради, підтримавши відповідне подання президента. Водночас не всі фракції задоволені таким рішенням. "Європейська Солідарність", зокрема, заявила, що рішення комітету нелогічне.
"В плані правовому я не достеменно володію інформацією, наскільки це все в законодавчому полі. Щодо політичних намірів, то я дуже добре розумію монобільшість і розумію позицію партії "Слуги", які вирішили на своєму такому зростанні рейтингу вирішувати питання ось у такий спосіб", – прокоментувала нардеп "За майбутнє" Ірина Констанкевич.
"Ми вже звикли до того, що більшість голосує за вказівкою, і вчора комітет підтвердив це, що особливо не вникають і загалом жодної логіки немає", – наголосив обранець від партії "Європецська Солідарність" Ахтем Чийгоз.
"Я не думаю, що це пов’язано із виграшем або програшем на виборах, а проте, він має це право і він ним скористався, законодавець йому дозволяє. Я розумію, що це буде протрактовано як політичне рішення. Я читала листа, там були приведені факти, які вважаються сьогодні достатніми для того, аби діяльність ЦВК було припинено в такий спосіб", – сказала депутат "Слуги народу" Ірина Верещук.
Нагадуємо, у ЦВК раніше заявили, що комісія завжди діяла відповідно до повноважень та в межах закону. Рішення президента називають політично вмотивованим.
Рада рада: найяскравіші реакції на ухвалення мовного закону – ФОТО














