Тетяна Сліпачук, голова ЦВК
Тетяна Сліпачук, голова ЦВК 5 канал

Більшість не вникала: Айвазовська розповіла, як комітет голосував за подання про розпуск ЦВК

Читайте по-русски
З 24-х присутніх на засіданні депутатів рішення президента підтримали 15 представників "Слуги народу"

Аргументи членів Центральної виборчої комісії, які також були присутніми на засіданні комутету ВР з питань організації державної влади, наводилися серйозні, але депутати їх не слухали. Про це в коментарі "5 каналу" розповіла Ольга Айвазовська – координатор виборчих програм ГМ "Опора".

"З 24-х присутніх депутатів 15 представників "Слуги народу" проголосували за рішення включення до порядку денного сесії рекомендації, розглянутої на пленарному засіданні, постанови, яка додається до подання президента. Решта фракцій або груп голосували або шляхом утриматися, або проти", – розповіла Айвазовська.

За її словами, аргументи з боку ЦВК наводилися серйозні, фактажні з посиланням на зміст рішення судів, про які йшлося в поданні.

"Мені здається, більше представники журналістської спільноти, а їх було дуже багато на цьому засіданні, намагалися вникнути в предмет подання, або неточностей, щодо трактування рішень судів чи оціночні судження, ніж депутати Верховної Ради фракції більшості. Тобто більшість налаштована перезавантажити ЦВК, не задумуючись, що цей орган задумувався, як політично нейтральний, шляхом з одного боку голосування в попередніх скликаннях подання від різних фракцій, але з іншого боку, 7-річний термін повноважень якраз відриває ЦВК від політичних груп, які їх делегували", – пояснила Айвазовська.

І знову додала: "Аргументи були вагомими, але депутати до них не прислухалися".

Зазначимо, до порядку денного сьогоднішнього засідання питання про розпуск складу ЦВК не внесено. Однак, як інформують ЗМІ, депутати Верховної Ради отримали для ознайомлення проєкт постанови про припинення повноважень Центрвиборчкому.

Повний запис програми дивіться тут:

Нагадаємо, напередодні достроковий розпуск ЦВК погодив комітет Ради.

Як повідомляв 5.UA, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради подання про дострокове припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії.

Заступник голови ЦВК (2007-2018) Андрій Магера в коментарі "5 каналу" зауважив, що стаття закону, згідно з якою достроково припиняються повноваження всього складу ЦВК, передбачає не просто подання президента, а мотивоване подання – чому і з яких причин. Водночас він засумнівався в конституційності такого рішення.

Попередній матеріал
Верховна Рада проголосувала за відтермінування штрафів "євробляхерам"
Наступний матеріал
"Жодної логіки немає": що депутати думають про можливий розпуск складу ЦВК – включення

Достроковий розпуск складу ЦВК погодив комітет Ради

У ЦВК повідомили, скільки мільйонів з бюджету відшкодують партіям за передвиборчу агітацію

Самовисуванцю, який влаштував скандал у Раді, призупинили реєстрацію в нардепи

ЦВК зареєструвала нардепами Порошенка і Вакарчука

Суд скасував протокол ЦВК щодо результатів у проблемному 198-му окрузі – подробиці

ЦВК достроково припинила повноваження комісії проблемного округу №210