ЦВК
ЦВК dt.ua

ЦВК достроково припинила повноваження комісії проблемного округу №210

Читайте по-русски
Округ №210 – єдиний, у якому досі не оголосили обраним народного депутата

Попри те, що 29 серпня вже має відбутися перше засідання Верховної Ради IX скликання – ще й досі немає прізвища переможця 210-го виборчого округу. Все через відмову ОВК визнавати недійсними результати голосування на одній з дільниць, як того вимагає суд. Це питання було на порядку денному в Центрвиборчкомі, а подробиці чула кореспондентка "5 каналу" Ірина Сисак.

Віднині повноваження окружної виборчої комісії округу №210, що на Чернігівщині, виконуватиме Центральна виборча комісія. Таке рішення ЦВК ухвалила під час сьогоднішнього обіднього засідання через те, що члени цієї ОВК досі не привезли уточнений протокол із результатами виборів – із врахуванням судових рішень.

Зокрема, комісія мала визнати голосування на одній з дільниць недійсним. Тож протокол мав бути без урахування результатів волевиявлення на проблемній дільниці, яка розташовувалася в геріатричному пансіонаті. Там зафіксували велику кількість фальсифікацій та порушень.

До 12-ї години документ так і не привезли, тож повноваження ОВК були припинені достроково.

"Центральна виборча комісія повинна здійснити передбачені Законом України "Про вибори народних депутатів України" необхідні дії для встановлення підсумків голосування одномандатному виборчому окрузі №210 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року з урахуванням необхідності виконати рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2019 року в справі №620/2335/19 щодо прийняття рішення про визнання недійсним голосування на виборчій дільниці №740243 зазначеного одномандатного виборчого округу. При цьому, з урахування зазначеного рішення комісії необхідно скласти протокол ЦВК про підсумку голосування в окрузі №210", – зачитала член Центральної виборчої комісії Ольга Желтова.

Також ЦВК вже звернулася до Національної поліції, щоб та забезпечила збереження виборчої документації. Але коли точно будуть встановлені результати і чи будуть документи перевозитися до Києва – поки невідомо. У засіданні ЦВК оголосили перерву. Округ №210 – єдиний, у якому досі не оголосили обраним народного депутата.

Попередній матеріал
Справа Гримчака: ГПУ в суді Чернігова клопотатиме про арешт із заставою у 12,5 млн грн
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – завершено
Loading...