Тетяна Сліпачук
Тетяна Сліпачук 5 канал

Вибори в Раду: ЦВК визнала обраними 198 зі 199 депутатів-мажоритарників

Читайте по-русски
Водночас, комісія звернулася до Національної поліції для проведення перевірки зафіксованих порушень на дільницях 50-го округу

Сімох народних депутатів визнала обраними центральна виборча комісія напередодні ввечері. Серед них і переможець скандального 50-го округу, що у Покровську на Донеччині. Ним став представник "Опозиційного блоку" Руслан Требушкін. Він випередив самовисуванця Андрія Аксьонова на майже 900 голосів.

Такі оновлені результати перерахунку бюлетенів членами ЦВК з 14-ти дільниць 50-го округу, які літаком з Покровська доправили до Києва через відмову членів ОВК проводити перерахунок.

Водночас, комісія звернулася до Національної поліції для проведення перевірки зафіксованих порушень на дільницях 50-го округу. Там практично на кожній виявили розбіжності. Сотні бюлетенів визнали недійсними. Хоч переможця й оголосили, результати волевиявлення ще можуть змінитися. Адже і досі триває судовий спір щодо голосування в цьому окрузі.

Крім того, досі не визнали результати голосування в 210-му одномандатному виборчому окрузі. Там за рішенням суду відбувається перерахунок голосів на 33-х дільницях. Завершити мають до 16 години, наголосили у ЦВК. Відтак, нині обраними визнано 198 із 199 депутатів-мажоритарників.

"Зазначена комісія унаслідок браку часу, тобто з об'єктивних причин, у встановлений строк неспроможна завершити підрахунок голосів на зазначених у рішенні Шостого апеляційного адміністративного суду виборчих дільниць одномандатного виборчого округу 210. Станом на 16 годину 5-го серпня здійснено такий перерахунок щодо 18 з 33 виборчих дільниць", – повідомила член ЦВК Ольга Желтова.

"Постанова... Вона дійсно продиктована дуже незвичайно, "ад хок" ситуацію, яка склалася на цьому виборчому окрузі. Ми щиро сподіваємося, що наші колеги з окружної виборчої комісії спроможуться зробити все необхідне, щоб доставити цей протокол відповідно до тієї постанови, проєкт якої ми зараз з вами обговорюємо", – зауважила голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія оголосила результати парламентських виборів у загальнодержавному багатомандатному окрузі. За результатами опрацювання 100% протоколів із мокрими печатками, у Верховну Раду ІХ скликання проходять 5 партій.

Попередній матеріал
"Не знаю, що має статися, щоб збірна не потрапила у фінал чемпіонату Європи" – Маркевич про шанси України на перемогу
Наступний матеріал
Залишили шкільну парту і взяли до рук зброю: як львівські курсанти проходять "курс молодого бійця" – сюжет
Loading...

Вибори до ВР: оголошення переможців за партійними списками – завершено

ЦВК офіційно визнала ще 7 майбутніх нардепів – включення

Уже 150-х визнали обраними: як ЦВК опрацьовує результати виборів та коли переможців назвуть депутатами

Перерахунку голосів бути: львівський окружний суд залишив без змін рішення першої інстанції

У ЦВК назвали ще 17 переможців-мажоритарників – включення

Апеляційний суд скасував перерахунок голосів на житомирському окрузі, де програв Пашинський