Вишкіл курсантів
Вишкіл курсантів 5 канал

Залишили шкільну парту і взяли до рук зброю: як львівські курсанти проходять "курс молодого бійця" – сюжет

Читайте по-русски
У День Незалежності вони складуть присягу на вірність Батьківщині

Курсанти першого курсу Національної Академії Сухопутних військ нині проходять первинну військову підготовку на базі Міжнародного центру миротворчості і безпеки. Після тритижневого вишколу вони складуть присягу на вірність Батьківщині. Як проходять тренування, бачила Євгенія Китаїва.

Вони вперше тримають у руках бойову зброю і вперше виконують завдання командирів-інструкторів. Новачки Львівської сухопутки проходять "курс молодого бійця".

Три тижні на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки курсанти вивчатимуть бойову тактику, інженерну, вогневу та психологічну підготовку, опановуватимуть тактичну медицину. В Академії сухопутних військ на заняттях впроваджують стандарти НАТО і використовують досвід війни з Росією.

"На цих тренуваннях вони будуть формуватися як колектив, подивляться на себе, наскільки вони здатні психоемоційно витримати всі ці навантаження військової служби, перевірити себе надалі – чи їм потрібна ця професія – і зрозуміти, наскільки вони здатні виконувати поставлені бойові задачі. Адже через 4 роки вони випускаються і йдуть у війська", – пояснює викладач академії Сергій Дончевський.

Сергій вступив до академії, бо хоче продовжити справу батька, який для нього є прикладом у всьому. Хлопцеві вишкіл дається нелегко, проте Сергій переконаний – чим важче у навчанні, тим легше у бою.

"Я пішов у академію з тієї причини, що мій батько був в зоні АТО, і він своїм прикладом надихнув мене, і він є моїм героєм. Це приклад для патріотизму, наслідування, і я вважаю, що кожен українець, тим більше юнак, свідомо має оберігати свою державу від ворога", – наголосив курсант Сергій Янковський.

Головна новація цьогорічної вступної кампанії – дівчата-курсантки, які здобуватимуть фах командирів механізованих підрозділів. На програму підготовки це ніяк не вплинуло. Дівчата разом із хлопцями виконують усі фізичні та психологічні нормативи.

"Я розуміла, що саме військова, а особливо піхота – це складно. І я була готова, що тести будуть складні, завдання будуть складні, і треба до цього пристосовуватися і намагатися перебороти себе. Попуску до нас немає, тому що якщо ви вибрали піхоту, то маєте виконувати те, що і хлопці", – каже курсантка Зоя Селезень.

Зої – 16. Вона наймолодша на своєму курсі. Рідні хвилювалися і переконували дівчину обрати для себе іншу професію. Коли зрозуміли, що усі спроби марні, підтримали Зою і допомогли їй готуватися до вступних іспитів.

"Захистити свою країну хочу і думаю, що це найважливіше, і ця мотивація повинна бути у кожного. Щоб, можливо, не саме у військовій справі, а в інших галузях, щоб захищати свою країну і робити все, щоб вона розвивалася, і зробити все, щоб у країні був мир", – зауважила курсантка Зоя.

Разом із Зоєю вишкіл проходить Іванка. Вона обрала факультет наземної артилерії.

"Дівчина-військова – те саме, що і хлопець, вона морально і фізично може бути так само підготовлена, головне – бажання. На даний час мої ровесники є вже в АТО, такий час тепер", – переконує Іванна Ярема.

"Спочатку всі курсанти були шоковані, що серед сотні юнаків є дві перлинки, скажемо так, двоє дівчат. Їхнє рішення всі схвалили, але питань було дуже багато: чого саме піхота, навіщо вам ця армія і так далі, але їхнє рішення ми підтримуємо. Вони є невід'ємна частина колективу, і без них я вже особисто не уявляю свого взводу", – розповідає курсант Янковський.

Цього року в Національну академію сухопутних військ вступило близько 600 першокурсників. У День Незалежності вони складуть присягу на вірність Батьківщині.

"Головна задача офіцера – це повернути людей своїм рідним із бойового завдання живими, в першу чергу. Від наших знань будуть залежати життя інших, і якщо тут курсант похабно ставиться до навчання, то там ці помилки неприпустимі", – наголосив Янковський.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал".

Дивіться також фотогалерею:

Романтичне освідчення просто на параді: у ДПСУ показали, що лишилося "за кадром" Дня Незалежності

/
/
/
/
/
/

 

Попередній матеріал
Вибори в Раду: ЦВК визнала обраними 198 зі 199 депутатів-мажоритарників
Наступний матеріал
Підсумки вступної кампанії 2019 року: пресконференція МОН

Сотня курсантів ХНУВС стали офіцерами: не обійшлося без романтичних моментів

Випробування небом: під Харковом почалася перша практика для курсантів ХНУПС

"Не допустили загибелі людей": вишкіл майбутніх рятувальників пройшов у Харкові

Замість аудиторії та казарми – гори й намет: курсанти ДПС нестимуть службу на межі з Румунією

"Ціною власного життя врятували мільйони": в Черкасах вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Відпрацьовували навички керування підрозділом: як курсанти Нацгвардії проводили навчання