5 канал

У Львові 500 курсантів Академії сухопутних військ склали присягу на вірність українському народові

Серед першокурсників 50 хлопців і дівчат, чиї батьки боронили схід країни від російської агресії

5 сотень курсантів склали присягу на вірність українському народові у Львові. Це першокурсники Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного. Курсанти обрали 10 спеціальностей вишу, який готує офіцерів для сухопутних військ. Через чотири роки вони стануть офіцерами і поповнять лави механізованих, танкових та ракетних підрозділів.

У червоних беретах – майбутні артилеристи, в чорних – танкісти, в зелених – піхота. Урочистим маршем плацом крокують п'ятсот першокурсників. Тут складатимуть присягу. Серед курсантів – уродженець Київщини Ілля Бойко. Юнак замість кар'єри співака обрав офіцерські погони. 

Тепер говорить: "Я люблю Україну і я прийшов сюди захищати Україну. У мене голос і я співав у хорі Верьовки. але я обрав цей фах. Академія Сухопутних військ, піхота. Щоб бути на вершечку леза наступу. Я хочу бути офіцером сил спеціальних операцій".

Рідні не приховують сліз від урочистого моменту. Мати курсанта Олена говорить: "Звісно, я хотіла, щоб він обрав професію, яка йому до душі, хоча в цей час важко".

За присягою сина спостерігає і Тетяна Маніло. Волонтерка з Краматорська від початку війни допомагає українським армійцям.

"То була його мрія, він мріяв декілька років, він ішов до цього, готувався, а я, як мама, зробила все, щоб йому допомогти і його підтримати. Я вважаю, що він буде дуже гідний офіцер нашої нової української армії", – каже жінка.

А її син Олександр Маніло, курсант, каже, що втілює в життя давню мрію: "Із дитинства я мріяв стати військовим, і коли почалася війна, зрозумів, що треба іти допомагати Україні, а не просто сидіти та говорити про це".Серед першокурсників "сухопутки" – й діти військових, які боронять схід країни. Сергій Крионій із передової прибув до Львова, щоби привітати дочку зі складанням присяги. Каже, сама захотіла – він підтримав.

Військовій справі курсанти навчатимуться чотири роки. "Це насамперед офіцери-командири для механізованих підрозділів, танкових військ, інженерних військ, окрім того готуємо фахівців з морально-психологічного забезпечення. Навіть військових диригентів", – розповідає Антон Миронович, т.в.о. начальник академії. 

Серед тих, хто раніше вчився в академії, дев'ятеро Героїв України, сотні бійців, які отримали державні нагороди й тисячі тих, хто боронив або продовжує воювати з проросійськими найманцями.

Ірина Саєвич, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
У вишиванках і з руханкою: як святкувал День знань у Києві
Наступний матеріал
Коментар Президента України після церемонії прощання з Джоном Маккейном – відео

Урочиста присяга: ким мріють стати новоспечені курсанти та курсантки Університету повітряних сил

Випуск нових спецпризначенців КОРД: Аваков пообіцяв підвищити зарплати

"Запалили" під баян: у черзі на кордоні з Польщею танцювальний колектив влаштував репетицію

Після 7 місяців війни додому повернулася 24 ОМБр ім. короля Данила: як зустрічали

"Наша військова еліта": бійці легендарної 24-ї мехбригади поділилися своїми переживаннями після повернення на Львівщину

ДТП на Львівщині: п'яний поліцейський на смерть збив двох хлопців на скутері