Скріншот відео

Урочиста присяга: ким мріють стати новоспечені курсанти та курсантки Університету повітряних сил

Молоде поповнення навчатиметься на 6-ти факультетах за різними спеціальностями, найбільше абітурієнти хочуть бути льотчиками

Більш як півтисячі курсантів Університету повітряних сил склали урочисту присягу в Харкові. Кожен п'ятий з них продовжує династію військових. Усі курсанти успішно пройшли випробування під час первинної військово-професійної підготовки. Далі – навчання. Про урочистості присяги більше розповість Оксана Нечепоренко.

Винищувач Міг-29 перебуває на озброєнні повітряних сил України. За п'ять років нинішні першокурсники за штурвалом таких літаків виконуватимуть свої перші бойові завдання. 

"Літати дано не кожному. Хочеться, щоб ти був кимось особливим", – ділиться першокурсник Олексій Домбровський.

Про військову кар'єру Олексій Домбровський мріяв з дитинства. Вирішив іти стопами батька. Але обрав для себе не інженерну, а льотну спеціальність. Хлопець уже отримав особисту зброю й складає військову присягу.

Присягу українському народові на Меморіалі слави в Харкові склали понад півтисячі першокурсників. На майбутніх військових у ВИШі покладають великі сподівання, адже відбирали їх дуже прискіпливо. За місця в цьому навчальному закладі боролися і дівчата. Двадцятеро з них розпочинають навчання.

Юлії Повстемській вступити до університету допомагав брат. Він уже навчається у ВИШі на вертолітника. Сама ж Юлія буде військовим психологом. Дівчина вже пройшла випробування на полігоні під час первинної військової підготовки.

"Мені дуже сподобалося, не хотілося звідти їхати. Я зрозуміла, що це все-таки моє, і я свій вибір не змінила", – пригадує курсантка.

Молоде поповнення навчатиметься на 6-ти факультетах за різними спеціальностями. Найбільше абітурієнти мріють стати льотчиками та спеціалістами в галузі систем протиповітряного захисту.  

"70% та більше навчальних занять проводять у польових умовах, вони є практично спрямовані. Викладачі проводять всі заняття і вдень і вночі, спираючись на досвід, отриманий під час Операції Об'єднаних сил на сході України", – пояснив в.о. заступника начальника університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба Костянтин Васюта.

За парти курсанти ВИШу сядуть уже на початку наступного тижня.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
На честь Героя Небесної Сотні оголосили конкурс освітньо-культурних проектів – які умови
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція

На Харківський авіазавод заходить американський інвестор: що відомо

Випуск нових спецпризначенців КОРД: Аваков пообіцяв підвищити зарплати

Мурахожук vs короїд: харківські науковці придумали, як врятувати ліс від шкідників

Ніколи не пізно: у Харкові пенсіонери взялися масово опановувати комп'ютер

У Харкові суд відпустив 18-річного "мажора", що збив хлопця на переході та втік

Романтичне освідчення просто на параді: у ДПСУ показали, що лишилося "за кадром" Дня Незалежності