'Останній дзвоник' в Університеті цивільного захисту
'Останній дзвоник' в Університеті цивільного захисту 5 канал

Є така професія – людей рятувати: яким був "останній дзвоник" в Університеті цивільного захисту

Харківський університет цього року випустив близько 300 молодих фахівців за сімома спеціальностями – майже половина служитиме в регіональних підрозділах ДСНС

Рятувати людей – таку професію обрали близько 300 випускників Національного університету цивільного захисту. Колишні курсанти попрощалися із прапором вишу та отримали останній наказ від ректора університету.

З Дніпра до Харкова Микола Подиряко приїхав, щоби привітати свого рятівника – Романа Кременєва – зі здобуттям вищої освіти. Шість років тому тепер уже професійний рятувальник Роман витяг свого товариша Миколу з води, коли той невдало стрибнув і зламав шийні хребці.

"Коли тільки зламав шию – відмовляють м'язи. Тонеш і розумієш, що з цим нічого зробити не можеш. Це найстрашніше. Так пробиваються промені сонця до тебе в воду, і повітря твоє, яке в тебе залишилося, воно нагору пливе…", – згадує Микола.

Рятівник же зізнається: "Я не думав. Побачив бульбашки, які йдуть нагору. Я пірнав два рази і ось на другий раз відчув тіло, яке лежало на глибині".

Тоді Роману стали у пригоді знання з безпеки життєдіяльності. Поки їхала "швидка", хлопець реанімував свого друга. Ця пригода кардинально змінила долю рятівника. Порятунок чужих життів тепер став його професією.

Після вручення дипломів – прощання з прапором вишу та традиційний парад. Харківський університет цивільного захисту випустив близько 300 молодих фахівців за сімома спеціальностями. Майже половина з випускників – служитимуть у регіональних підрозділах ДСНС.

"Від завтрашнього дня в цих молодих лейтенантів розпочнеться зовсім інше життя, з іншим рівнем відповідальності, з іншими ризиками. Я хочу їм побажати, насамперед, успіхів. Щоб вони завжди поверталися додому живими", – наголошує голова ДСНС Микола Чечоткін.

Та перед тим, як випускники відбудуть до свого першого місця служби, – отримують останній наказ від ректора вишу: "Рівняйсь! Струнко! Вільно! Розійдись!"

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Смуга перешкод та обкатки танком: харківські курсанти вчаться бути солдатами

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Президент: Корупція – одна з найбільших загроз для України, порівнянна з агресією РФ
Наступний матеріал
Санкції погано впливають на Росію: Європа розділилася у позиціях – експерт
Loading...

Допомога від областей: до Києва на Лігу чемпіонів прибули рятувальники

У ДСНС назвали причину отруєння понад 30 школярів у Миколаєві

Президент: Корупція – одна з найбільших загроз для України, порівнянна з агресією РФ

Нажахало навіть досвідчених копів: на Харківщині 67-річний чоловік тримав у заручниках дівчинку

Зустріч Президента України зі студентами КНУ ім. Тараса Шевченка – відео

Дебют у небі: курсанти ХУПС ім. Кожедуба вперше сіли за штурвал літака