Харків, перевірка ТЦ
Харків, перевірка ТЦ 5 канал

"Ці об'єкти – загроза для життя": в Харкові пожежники виявили понад тисячу порушень у ТРЦ

Більш як тисяча порушень та погрози заборонити роботу торгівельно-розважальних центрів. У Харкові оголосили перші результати перевірок

Без нарікань не минулося на жодному з об'єктів. Які найчастіші порушення, та на що відвідувачам варто звертати увагу – розповість кореспондент "5 каналу" Оксана Нечепоренко. 

Щодня один з торговельно-розважальних центрів у спальному районі Харкова відвідують понад 30 тисяч людей. Під час перевірки два тижні тому пожежники тут виявили купу порушень, зокрема, відсутність вказівників на евакуаційні маршрути та наглухо заблоковані виходи.

Харків, перевірка ТЦ
Харків, перевірка ТЦ5 канал

Після попереднього візиту ревізорів виходи розблокували – в окремих місцях довелося розбирати цеглу. І вже повісили новенькі плани евакуації та вогнегасники. Але в одній з крамниць натрапляємо на зачинений запасний вихід. Продавці виправдовуються – двері тримають зачиненими від сторонніх з вулиці, а ключ –завжди в замку.

Харків, перевірка ТЦ
Харків, перевірка ТЦ5 канал

"Головне – паніки не здіймати, направляти до пожежного виходу людей і стежити, аби не було тисняви. Є знаки в нас, або ж руками показуємо, куди проходити треба", – розповідає адміністратор крамниці Анна Стороженко.

Ігрова зона розташована на третьому поверсі. Сюди харків'янин Олександр разом із 6-річною дочкою приходять раз на два місяці. Чоловік каже: після пожежі в Кемерові за власної ініціативи дізнався про шляхи порятунку в разі надзвичайної ситуації.

Харків, перевірка ТЦ
Харків, перевірка ТЦ5 канал

"Я подивився після того випадку – пожежні виходи відкриті, запасні також. Поки все в порядку. Сам ходив і перевіряв", – каже відвідувач ТРЦ Олександр Гриценко.

Під час імпровізованої інспекції за ініціативи журналістів "5 каналу" виявили і недоліки. Які саме, та яка загалом ситуація по місту з пожежною безпекою в ТРЦ – дізнайтеся в сюжеті:

Понад тисячу порушень виявили пожежники під час перевірки більш як 80 закладів. П'ять з них через суд хочуть закрити.

"Ці об'єкти – загроза для життя, коли заблоковані евакуаційні виходи, коли не працює система оповіщення, коли не працюють системи пожежогасіння і так далі, коли немає навіть вогнегасників", – обурений перший заступник міського голови Харкова Ігор Терехов.

Харків, перевірка ТЦ
Харків, перевірка ТЦ5 канал

Загалом проти керівників ТРЦ пожежники склали понад 70 протоколів. Обіцяють передати справи до суду, коли зберуть усі необхідні документи. А щоб усунути порушення, в торговельно-розважальних центрів залишається часу до 10 травня.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслва Кузьменко, Харків, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Трагедія у Кемерово: як ТЦ перетворився на смертельну вогняну пастку – ФОТО

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": "кіборг", актор і "людина Яроша" Андрій Шараскін (Богема) в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Спроби впливу на Патріарха Варфоломія і Синод будуть шаленими – Княжицький