5 канал

"Закупив харчі та навідався до перукаря": чому рідні не вірять у самогубство курсанта у Харкові

Правоохоронці намагаються з'ясувати обставини смерті курсанта Харківського університету Повітряних сил імені Кожедуба. Хлопця минулої неділі знайшли в одному з корпусів вишу з вогнепальним смертельним пораненням

Сьогодні, 31 січня, курсанта університету Повітряних сил Дмитра Зобніна ховали в рідному селі Мартовому, що у Печенізькому районі. Йому було лише 19 років. 

Тіло курсанта знайшли на одному з поверхів будівлі вишу. За попередніми даними правоохоронців, третьокурсник скоїв самогубство. Хлопець застрелився з автомата Калашникова під час внутрішнього караулу.

Рідні одразу відкинули версію самогубства. Дядько загиблого звернув увагу, що було зроблено три постріли. А батько розповів: його син ще в суботу закупив харчі, полагодив ноутбук та побував у перукарні, а в неділю сталася трагедія.

"У нього на десять років розписаний план! Він хотів закінчити ХУПС – на третьому курсі не стріляються! Перший, другий курс – був важчим, проте третій – курсанти розслаблені. Вони ж майже "діди", – каже батько загиблого Сергій Зобнін.

Дмитро навчався на інженерно-авіаційному факультеті. В університеті версію вбивства також відкидають, а загиблого характеризують як відповідального студента.

Харківський університет повітряних сил
Харківський університет повітряних сил5 канал

"Курсант мав позитивну характеристику – і у фізичному плані, і в навчальному. Вчився на "добре" і "відмінно". Скаржився на те, що навчальна програма складна, важко вчитися. Але, в принципі, був спроможний з нею впоратися", – коментує перший заступник начальника університету Повітряних сил Олексій Котов.

Прокуратура розглядає різні версії. Зокрема, доведення до самогубства. Над справою працює група з 25 слідчих.

"Наразі призначено першорядні експертизи, зокрема, судово-медичну. Проводяться допити співслужбовців курсанта, також інші необхідні першорядні слідчі дії", – розповів перший заступник військового прокурора Харківського гарнізону Владислав Зубко.

Під свій контроль справу загиблого курсанта взяли й у Міністерстві оборони. Нині його комісія працює в закладі. Очікують в університеті ще одну комісію з Генерального штабу Збройних сил.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Смуга перешкод та обкатки танком: харківські курсанти вчаться бути солдатами

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Скандальний фільм про "грузинських снайперів" на Майдані: в суді свідчитиме Саакашвілі
Наступний матеріал
"Час. Підсумки дня": Ексклюзивне інтерв'ю з віце-прем'єр-міністром Павлом Розенком
Loading...