Навчання рятувальників
Навчання рятувальників 5 канал

"Не допустили загибелі людей": вишкіл майбутніх рятувальників пройшов у Харкові

Читайте по-русски
Курсанти вчаться виявляти та знешкоджувати вибухові предмети

За сценарієм, пожежа сталася на злітній смузі через невдале приземлення літака. З баків АН-26 витекло та спалахнуло пальне. Курсанти Харківського університету цивільного захисту майже одразу починають ліквідацію займання.

Поряд із вогнеборцями працюють майбутні фахівці з радіаційно-хімічного захисту. За легендою, корпус літака пошкодив цистерну з токсичною речовиною на злітній смузі. Курсанти здійснюють розвідку, виявляють постраждалих та ліквідовують наслідки аварії.

"Я була у групі розвідки, ми ходили в зону зараження, перевіряли концентрацію. У нас речовина була – хлор. Завжди найскладніше – це організація, а всі інші – ми вчимося 4 роки. Просто ми це робимо, як кожен день", – говорить курсант Ольга Бокінич.

Курсанти самостійно організовують взаємодію підрозділів. Рятують людей, заблокованих у багатоповерхівці, працюють під завалами, надають першу допомогу та евакуюють постраждалих.

Крім того, вони вчаться виявляти та знешкоджувати вибухові предмети. Майбутній піротехнік Сергій Гасієв свідомо обрав цей фах і ретельно готується до такої роботи.

"Є маленький страх, що я буду відповідати за живих людей, за їхнє майбутнє. Я впевнений у своїх знаннях, думаю, що я впораюся", – переконаний курсант Сергій Гасієв.

Такі тактичні навчання у виші проводять щороку – це один із випускних іспитів. Головне завдання – злагоджено відпрацювати ліквідацію надзвичайних техногенних ситуацій.

"Загальна оцінка, я оцінюю, як добре. Тобто задачі всі були виконані в підсумку. Не допустили ми загибелі людей, травмування ми не допустили. І всі постраждалі, яких було зімітовано, сховано і так далі, врятовані, знайдені і надана їм необхідна допомога", – розповідає керівник навчань Андрій Лісняк.

Уже за місяць більше сотні випускників служитимуть у частинах ДСНС. Викладачі впевнені, що їхні курсанти впораються з будь-яким завданням.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал".

Попередній матеріал
Верховна Рада визначилася з датою інавгурації Зеленського
Наступний матеріал
Візит чеського депутата на річницю "ДНР": МЗС Чехії засудило такі дії
Loading...