Вибори в Україні
Вибори в Україні 5 канал

Уже 150-х визнали обраними: як ЦВК опрацьовує результати виборів та коли переможців назвуть депутатами

Читайте по-русски
Спочатку підсумки голосування комісія встановлює по закордонному виборчому округу, після цього по кожному округу в країні і згодом в загальнодержавному багатомандатному окрузі

Центральна виборча комісія до 5 серпня повинна опрацювати всі протоколи і оголосити результати виборів. Після того в процес включаються самі народні обранці. Про це в студії "5 каналу" секретар ЦВК Наталія Бернацька.

"ЦВК вже перебуває в процесі встановлення результатів, 150 нардепів визнано обраними. Як ми визначаємо і встановлюємо когось раніше, когось пізніше: як тільки отримуємо протокол про результати, ми відраховуємо 5 днів – це термін для подачі скарг. І тільки коли проходить цей термін, ми встановлюємо підсумки голосування і таким чином щодня до понеділка ми будемо пакетами встановлювати результати. Якщо виникне критична ситуація, що видадуть судове рішення про перерахунок голосів (залишилося 17 справ, поданих до суду) і його винесуть в понеділок – по такому округу пізніше будуть встановлені результати", – пояснила Бернацька.

Секретар ЦВК розповіла, що спочатку підсумки голосування комісія встановлює по закордонному виборчому округу, після цього по кожному округу в країні і згодом в загальнодержавному багатомандатному окрузі.

"Якщо 5 серпня встановлять результати, є 5 днів на опублікування даних результатів. А після цього дається 20 днів, щоб новообрані депутати могли звільнитися з попереднього місця роботи, закрити бізнес, перепродати його для того щоб у відповідності до закону заходити у Верховну Раду. Це процедура реєстрації. А вже у ВР вони складуть присягу. Кожен з депутатів повинен заповнити декларацію", – пояснила Бернацька.

Повний запис програми дивіться тут:

Як повідомляв 5.UA, напередодні Львівський окружний апеляційний суд почав розглядати одразу три апеляційні позови щодо перерахунку голосів.

Позачергові вибори до Верховної Ради завершилися в Україні 21 липня. Згідно з опрацьованими електронними протоколами, за партію "Слуга народу" проголосували 43,16% виборців. "Опозиційна платформа – За життя" набирає 13,05%, ВО "Батьківщина" – 8,18%, "Європейська солідарність" – 8,10%, "Голос" – 5,82%. 

Попередній матеріал
Перерахунку голосів бути: львівський окружний суд залишив без змін рішення першої інстанції
Наступний матеріал
"Ні" тарифному геноциду: в Черкасах протестують проти цінового свавілля приватної компанії
Loading...

Нові перерахунки і ще 50 обраних депутатів – включення із ЦВК

ЦВК визнала обраними перших 35 нардепів і прийняла 100% протоколів з-за кордону

ЦВК прийняла вже 197 протоколів із "мокрими печатками", залишилося 2 останніх

Ажіотаж у ЦВК: окружні виборчі комісії масово приїхали здавати протоколи – включення

Із боку ЦВК у розміщенні партій в бюлетені дискримінація відсутня – Верховний суд

ЦВК відмовилася реєструвати Парасюка кандидатом у народні депутати – подробиці