Верховна Рада України
Верховна Рада України Інформатор

"У складних проблем немає простих рішень": друга порція порад новим депутатам від Супрун

  Читайте по-русски
  Чільниця МОЗ радить вчитися визнавати помилки та працювати з інформацією

  Другу частину порад для новообраних нардепів Верховної Ради опублікувала в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Зазначивши, що ця порція порад також стосується здоров’я, "але саме здоров‘я інституції, в якій вони працюватимуть, та всієї України загалом".

  Про це очільниця міністерства написала на своїй сторінці у Facebook.

  Перелік настанов від однієї з головних реформаторів країни Уляни Супрун:

  • Народний депутат України складає присягу народу України. Не лідеру партії чи голові фракції. Не дозволяйте маніпулювати вами щодо цього. Будьте суб’єктом, а не об’єктом.
  • Розберіться, хто конкретно за що відповідає. Не будьте популістами, які просто поспішають першими звинуватити когось у всіх проблемах світу. Вивчіть повноваження та процедури ключових державних органів. Не влаштовуйте спам з листами до всіх підряд щодо тієї чи іншої проблеми. Це неповага до часу людей та марнування коштів платників податків.
  • Будьте експертом у сфері, в якій будете входити до комітету. Глибоко все досліджуйте і постійно навчайтеся нового. Дослухайтеся до думки громадськості та експертів. Будьте відкритими, не обмежуйтеся формальними парламентськими круглими столами. Їздіть у лікарні, школи, університети, підприємства і говоріть з кінцевими бенефіціарами змін. Але не ставайте заручником особистих вражень або ж історій окремо взятих людей чи груп. Те, що "ми так завжди робили", не означає, що так робити правильно. Обов’язково завжди робіть факт-чекінґ.
  • Дуже обережно ставтеся до інформації, яку отримуєте. Перевіряйте джерела та не поспішайте з публічними заявами до вивчення достатньої кількості інформації. Дбайте про інформаційну гігієну та не працюйте з недобросовісними ЗМІ. Пам’ятайте, що російські "медіа" – це не ЗМІ, а засоби пропаганди Кремля.
  • Визнавайте помилки. Всі помиляються. Це нормально і професійно визнавати, якщо були не праві. Також відверто кажіть про помилки своїм колегам. Чесність щодо помилок всередині команди – обов’язкова складова ефективної роботи.
  • Пройдіть курси аргументації та дебатів. Озбройтесь інструментами переконання людей, а не інструментами "домовленостей" чи бартеру. Переконання значно ефективніше в довгостроковій перспективі.
  • Якщо ви чітко усвідомлюєте, що повинно бути зроблено, і знаєте, що є "червоні лінії", які не можна переступати — не робіть компромісів щодо цього. Дотримання засадничих цінностей здатна творити дива. І також творить прецеденти, з яких виростає нова політична культура. Творіть якісно нову культуру.
  • У складних проблем немає простих рішень. Якщо вам здається, що ви бачите елементарний спосіб розв'язання складної соціальної або економічної проблеми – найімовірніше, що воно неправильне. У більшості випадків звільнення негідника, гнівне депутатське звернення або просте збільшення бюджету – не вирішують проблему, а можливо, і погіршують ситуацію. Вивчіть питання. Знайдіть тих, хто пробував розв'язати проблему раніше, і дізнайтесь, чому, на їхню думку, не вдалося цього зробити.
  • Підтримуйте державні інституції. Дбайте про зміцнення їхньої спроможності та ефективності. Без цього не буде кому імплементувати навіть найкращі закони.
  • Тренуйтеся чути. Це заощаджує дуже багато часу і енергії. Намагайтеся частіше бути в ролі того, хто слухає, а не того, хто говорить.
  • Будьте партнером і підсиленням членів уряду, допомагайте втілювати системні зміни та гасити "пожежі", які обов’язково будуть виникати. До будь-якої серйозної трансформації буде опір та перешкоди. Це природній процес і він корисний для суспільства. Якщо мати основною мотивацією подобатися людям – змінити нічого не вдасться.

  "Коли люди навколо нарікають і пророкують вам невдачі, є шанс сильно здивувати всіх. Перевірено на власному досвіді", – додала Супрун.

  Нагадаємо, у першій частині порад від очільниці МОЗ йшлося про винесення питання здоров’я українців за межі політичних проєктів та кар’єр.

  Попередній матеріал
  Пенсіонерам з маленькою пенсією і прописаними онуками можуть повернути субсидії – Герус
  Наступний матеріал
  Кличко розповів, про що говорив з особистим адвокатом Трампа
  Loading...

  Це буде найбільш некомпетентний і безтолковий парламент – Яхно

  "Інформаційний вечір": у студії Карпунцов, Погребинський, Павловський та Гриценко

  Дострокові вибори: Рада зібралася на пленарне засідання – трансляція

  Дострокові вибори: пленарне засідання Верховної Ради – відео

  Від партії Медведчука в Раду балотується ексзаступник генпрокурора часів Януковича, який перебуває у розшуку

  Близько 90% правок фейкові: Ємець припустив, скільки Рада розглядатиме зміни до Виборчого кодексу