Черкаси, високі тарифи
Черкаси, високі тарифи 5 канал

"Ні" тарифному геноциду: в Черкасах протестують проти цінового свавілля приватної компанії

Читайте по-русски
Керівник компанії запевняє: раніше комунальники працювали у збиток, а новий тариф ринково обґрунтований.

Витрати на обслуговування будинків зросли вдвічі. На це скаржаться мешканці восьмисот будинків у Черкасах. Тарифи підскочили, коли будинок почала обслуговувати приватна керівна компанія. Містяни кажуть: суми у платіжках зросли, а якість обслуговування залишилася низькою. Шукати правди місцеві вирушили до міськради. Що з цього вийшло, знає Яна Лимаренко.

"Я згідна платити, якщо я буду знати за що, ні договору, ні акту виконаних робіт, ні обсягу робіт, ніяких послуг нам не надається, в нас сміття вчасно не вивозиться, двір вчасно не прибирається, я поки що планую не платити", – обурюється Олександра Таран.

Люди кажуть, проти минулого місяця вартість обслуговування будинку удвічі, а то і втричі більша, ніж була за часів комунальної Служби утримання будинків. У такій ситуації опинилися мешканці понад восьмисот багатоповерхівок. Люди скаржаться: ціну підняли, а якість обслуговування не поліпшилася.

"Ось подивіться на цю будівлю, вона падає, валиться то там, то там. Докликатися, достукатися до когось – це взагалі проблема", – наголошує черкащанка Анна Бровченко.

Із питанням, звідки взялись такі тарифи, люди прийшли до міськради.

Керівник компанії, яка обслуговує будинки, запевняє: раніше комунальники працювали у збиток, а новий тариф ринково обґрунтований.

"Тарифи, ми будемо до них вертатися, як тільки пройде певний проміжок часу і ми будемо бачить стан будинку і перелік робіт, які треба по кожному будинку робити. Цей тариф можна переглянути", – сказав заступник керуючої компанії Андрій Бортник.

Чиновники пояснюють: компанію-утримувача будинків обрали за результатами тендера. Перемогло підприємство, яке запропонувало найнижчий тариф. Договір підписали представники міськради, мешканцям будинків ці документи обіцяють розіслати найближчим часом.

"Якщо не задоволені і бачать, що не покращується, то створити ОСББ і визначити собі іншого правителя. Закон прописаний так, що люди самі повинні вирішувати по своєму будинку, що робити, обслуговування будинку, як це робили СУБи, комунального, не може бути",  – пояснює заступник міського голови Черкас Людмила Бордунос.

Мешканці деяких багатоповерхівок уже скликають збори, щоб створити ОСББ. Від послуг приватної керуючої компанії вже відмовилися мешканці двох будинків.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: Як виглядає студентське ноу-хау із Черкас багі-снігопрогортач

Попередній матеріал
Уже 150-х визнали обраними: як ЦВК опрацьовує результати виборів та коли переможців назвуть депутатами
Наступний матеріал
"Хто має подзвонити за цих чортів?": під СБУ активісти вимагали відповісти, хто замовив Гандзюк
Loading...

Новий ринок електроенергії: у Міненергетики розповіли, чи зміняться тарифи

Підрахувати тарифи на тепло і гарячу воду – для українців запустили онлайн-калькулятор

Тариф для населення не зменшиться: в Україні запрацював ринок електроенергії

Кабмін обмежив тариф на опалення і гарячу воду: як зміниться вартість комірного

Уряд встановив обмеження на вартість опалення та гарячої води: що відомо

Це був жарт: у Зеленського повідомили, що президент не обіцяв знизити тарифи