Електроенергія
Електроенергія http://energomarket.nemosoft.ru

Тариф для населення не зменшиться: в Україні запрацював ринок електроенергії

  Читайте по-русски
  Також припинила діяти формула "Роттердам+"

  Ринок електричної енергії в Україні запустився, також відбулися перші торги електроенергією на добу наперед. Про це у Facebook написав віцепрем'єр-міністр Володимир Кістіон.

  "Ринок електричної енергії запустився!" – написав він.

  За словами посадовця, вчора відбулися перші торги на ринку "на добу наперед".

  При цьому Кістіон зауважив: "Ціна електроенергії для населення з 1 липня 2019 року залишається незмінною – в середньому 1,08 гривні за кіловат".

  Крім того, від сьогодні, 1 липня 2019 року, у зв'язку з переходом до нового ринку електроенергії, припинилася дія формули "Роттердам+". Про це пише "Економічна правда".

  В серпні 2018 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, скасувала формулу ціноутворення на електроенергію "Роттердам+". Проект постанови оприлюднено на офіційному сайті НКРЕКП.

  Згідно з документом, ціла низка нормативних документів, які раніше регламентували роботу української енергетики, визнаються такими, що втратили силу від початку дії нового ринку електроенергії, 

  У переліку документів, які скасували – постанова НКРЕКП №289 від 03.03.2016 року "Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії", більш відома під назвою "Роттердам+".

  Це рішення НКРЕКП пояснює необхідністю впорядкування нормативної бази діяльності на ринку електричної енергії України та необхідністю забезпечення своєчасної підготовки учасників ринку електричної енергії України до роботи нового ринку електричної енергії.

  Довідка. Починаючи з 2016-го року, вартість електроенергії, що виробляють ТЕС України, регулюється за формулою "Роттердам+". Вона була запроваджена у зв'язку зі втратою контролю над частиною Донецького вугільного басейну через війну на сході. Після окупації Донбасу більшість шахт із  антрацитовим вугіллям, на якому працює більшість ТЕС, опинилася на непідконтрольній території. Тому, щоб забезпечити енергетичну незалежність України від окупованих територій, було ухвалено рішення купувати паливо на міжнародній біржі в Нідерландах, куди доставляють вугілля з ПАР та Південної Америки. Формула була затверджена НКРЕКП. У Нацкомісії тоді заявляли, що така методика розрахунку має усунути ручне регулювання цін, забезпечити незалежність від постачань із зони бойових дій і дасть змогу Україні накопичувати достатній обсяг вугілля до зими. Відповідно до методики, вартість палива визначалася за формулою "ціна вугілля у портах Амстердам, Роттердам, Антверпен + вартість його доставки в Україну".

  Як повідомляв 5.UA, українцям розповіли, як правильно скаржитися на незадовільну якість постачання електроенергії

  Попередній матеріал
  Богдан про російську мову в Луганську та Донецьку – реакція соцмереж
  Наступний матеріал
  У Чорному морі стартували навчання Sea Breeze 2019 – одну з локацій довелося змінити через Росію
  Loading...