Презентація книги про Василя Стуса
Презентація книги про Василя Стуса 5 канал

Вахтанг Кіпіані у Києві презентував книгу "Справа Василя Стуса" – подробиці

Читайте по-русски
Вахтанг Кіпіані, автор книги, над упорядкуванням цієї роботи працював майже півроку

"Справа Василя Стуса" – книгу із такою назвою презентували у Києві. Її автор – журналіст Вахтанг Кіпіані, який опрацював матеріали другої кримінальної справи, яку радянська влада порушила проти українського поета. На презентації побував і журналіст "5 каналу" Петро Троць.

Василь Овсієнко на презентацію книги "Справа Василя Стуса" прийшов зі збіркою віршів поета, перекладених вірменською. До створення цієї книги політв'язень часів СРСР, який сидів разом із Василем Стусом у таборі, долучився три роки тому. Тепер разом із кількома десятками інших відвідувачів очікує на презентацію іншої роботи про свого славетного сучасника.

"Це особистість надзвичайна, про цю особистість треба засвідчити якомога ширше. Гадаю, ці матеріали справи будуть сприйняті суспільством позитивно, більше правди буде сказано про Василя Стуса і про ту епоху, коли він жив", – говорить колишній політв'язень.

Вахтанг Кіпіані, автор книги, над упорядкуванням цієї роботи працював майже півроку. Вирішальним у появі видання став закон про доступ до архівів КДБ, який відкрив для дослідників зокрема і документи з процесу над Василем Стусом.

Презентація книги про Василя Стуса
Презентація книги про Василя Стуса5 канал

На майже 700 сторінках книги зібрані матеріали другої кримінальної справи, яку радянська каральна машина ініціювала проти Василя Стуса в 1980-му році. Після неї поет уже не вийшов живим із табору. Самі документи до 2015-го були засекречені в архіві СБУ, і лише зараз побачили світ окремою книгою.

Автор книги Вахтанг Кіпіані розповів: "Мені навіть не довелося працювати в архіві СБУ. Сказали: дайте флешку, ми вам скинемо шість томів кримінальної справи. Я думаю, що в жодній країні світу, в Європі точно, ви не знайдете такої можливості, коли вам навіть не треба сидіти в архіві, а вам просто дають файли і ви просто працюєте з ними вдома".

Автор свідомо обрав для роботи матеріали другого процесу над Василем Стусом. Каже, як журналіст, що працює над історичною тематикою, йому було легше працювати над цим етапом у житті поета.

Презентація книги про Василя Стуса
Презентація книги про Василя Стуса5 канал

"Ця книга – це не про поета Стуса. Якби це була справа 1972-го року, то там поезії було б більше. Його карали за творчість фактично. У цьому томі 1980-го року, кримінальному томі з КДБ, Стус – людина, яку карають, бо він українець, бо він любить людей, бо він бореться за право жити іншим людям.

Боротися за право донести інформацію про Василя Стуса до читача доводиться й авторам книги. 2-го жовтня у Дарницькому суді Києва відбудеться судове засідання за позовом Віктора Медведчука – адвоката поета на процесі 1980-го року та нинішнього нардепа. У книзі, що побудована на документальних фактах, і де мовиться про роль Медведчука у засудженні Василя Стуса, депутат побачив образу своєї честі, гідності та ділової репутації.

Петро Троць, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Під час розмови Трампа із Зеленським був присутній Помпео – CNN
Наступний матеріал
"Це вибори за сценарієм Кремля": Безсмертний оприлюднив текст про реалізацію "формули Штайнмаєра"
Loading...