Влад Троїцький
Влад Троїцький 5 канал

Засновник "ДахаБраха" та "ГогольFest": премію імені Стуса отримав драматург Влад Троїцький

Читайте по-русски
Театральний режисер отримав грошову винагороду та оновлену статуетку.

Лавреатом цьогорічної премії імені Василя Стуса став театральний режисер Влад Троїцький. Він є засновником центру сучасного мистецтва "ДАХ", фестивалю "ГогольFest" та відомих музично-театральних проєктів "ДахаБраха"й "Dakh Daughters".

Церемонія нагородження відбулася у Національному музеї Тараса Шевченка. Драматург отримав грошову винагороду та оновлену статуетку. Її макет розробив київський дизайнер Дмитро Покрасьон.

Під час заходу вперше показали фрагмент із музично-поетичного проєкту за віршами Василя Стуса. Його поставив режисер і драматург Володимир Клименко разом із акторами театру "ДАХ". Привітати Влада Троїцького з перемогою прийшли його підопічні. Вони подарували наставнику голову соняшника і подушку, наповнену карпатським сіном.

"Для мене особисто, якщо говорити про сьогоднішнього лавреата, то я живу всередині створюваного ним контенту останні 25 років. І для мене це головне", – зізнався голова журі Андрій Курков.

Премію імені Василя Стуса вручають від 1989 року за внесок в українську культуру й стійкість громадянської позиції. Її присуджують митцям, які мають видатні успіхи у своїй царині.

Дивіться також: Роль Медведчука у справі Стуса: адвокат чи другий прокурор

Попередній матеріал
Вшанування пам'яті бійців, які загинули внаслідок російської збройної агресії на сході України – завершено
Наступний матеріал
Відкриття урочистого засідання Ради IX скликання і складання присяги новообраними депутатами
Loading...