Роман Безсмертний
Роман Безсмертний 5 канал

"Мат у три ходи": як Кремль перекрутив "пропозицію Штайнмаєра" – пояснення Безсмертного

Читайте по-русски
РФ підсунула українській стороні вирвані 2 абзаци із цілого листа-пропозиції, проігнорувавши ключові моменти

29 липня 2015 року міністри закордонних справ України та РФ Павло Клімкін і Сергій Лавров отримали листа від Франка-Вальтера Штайнмаєра і глави МЗС Франції Лорана Фабіуса. Про нього ніхто не згадував останніми роками, однак нещодавно Кремль вирішив використати цей лист у своїх інтересах. Про це в студії "5 каналу" розповів дипломат Роман Безсмертний.

"У листі (повній версії – ред.) розписаний увесь перелік проблем: починаючи від необхідності допуску ОБСЄ до пунктів базування, розгляд документів, що знаходяться у групі політичних питань, відповідність усіх цих документів заключним Копенгагенським актам із прав людини. Далі йдеться про декілька пунктів, які необхідно розглянути, і серед цих пунктів є повторена фраза, яка прозвучала – що місцеві вибори на окупованих територіях відбудуться на 90-й день після вступу в дію закону про вибори. Далі йдеться про імунітет учасників виборів, далі – про амністію. І після цього говориться про те, що закон цей вступає в дію на тимчасовій основі і потім після верифікації місією ОБСЄ – на постійній основі", – пояснює Безсмертний.

У документі, за його словами, також йдеться про участь у виборах внутрішньо переміщених осіб та функції української ЦВК в організації виборів.

"Є один момент – лист починається з того, що СММ ОБСЄ має завершити свої функції щодо питань безпекового блоку, тобто: опечатати всі бази, де знаходиться техніка, верифікувати її безпеку. Лист говорить  про те, що якщо ці питання будуть вирішені, то наступні будуть отакі", – зауважив Безсмертний, додавши, що про цей документ взагалі не згадували попередні роки.

Росія ж показала свою "версію" листа, продовжує дипломат.

"Із них (положень листа – ред.) виривається Кремлем те, що їм потрібно, причому попередні роки про це ніякої мови не було, тобто три сторінки тексту Кремль видає як 2 абзаци. Це вільне прочитання трьох сторінок, які насправді комплексно, і то, це пропозиція двох міністрів на розгляд своїх колег, виривається один абзац, який тлумачиться, як потрібно Кремлю. Очевидно, що це підсовується українській стороні. І я не можу зрозуміти – невже важко взяти той лист, підписаний у листопаді 2015-го року, і зрозуміти, що цей фрагмент, який підсунули, це просто тлумачення Кремля, яке перекреслює все те, що пов'язане з безпековим блоком, звільненням військовополонених, виконанням функцій ОБСЄ, допуску до виборів ВПО, процесу організації виборів, допуску ЗМІ. Про це все забувається", – наголошує Безсмертний.

У такому випадку, за словами дипломата, немає значення, як будуть оцінені ці вибори.

"Головне – що вони пройдуть. Механізм – змусити Україну прийняти закон, провести там вибори і нічого не змінювати, залишити цю ситуацію під контролем Кремля, при цьому, очевидно, легітимізувавши все те, що є на сьогоднішній день", – підсумовує він, додаючи, що "все, що відбулося 2 вересня (на зустрічі представників "Нормандської четвірки – ред.") – мат в три ходи".

Повний запис програми дивіться тут:

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що 2 вересня погодився на так звану "формулу Штайнмаєра" щодо врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу. 

Довідково: "Формула Штайнмаєра" стосується визначення статусу Донбасу. Йдеться про одночасне прийняття Верховною Радою поправок до Конституції, за якими Донбас отримає особливий статус, і проведення там вільних виборів, після чого Росія виведе свої війська і техніку з території ОРДЛО.

Формула пропонує 4 пункти, які й викликають негативну реакцію в суспільстві:

  1. Україна проводить вибори в ОРДЛО без роззброєння бойовиків, відведення російських військ та контролю над кордоном;
  2. Після проведення виборів Україна надає політичну та економічну автономію ОРДЛО;
  3. Україна оголошує повну амністію усім бойовикам;
  4. Бойовики отримують статус національної міліції.

Попередній матеріал
Касові апарати для бізнесу: круглий стіл щодо законодавчої ініціативи – завершено
Наступний матеріал
"Боїмося повернення до старих правил": біля будівлі МОЗ відбулась акція протесту – включення
Loading...

Час.Підсумки тижня з Анною Мірошниченко – відео

"Формула Штайнмаєра": на які жертви змушена буде піти Україна для її реалізації

Ми домовилися про "формулу Штайнмаєра", я дав згоду – Пристайко