Акція протесту біля МОЗ
Акція протесту біля МОЗ 5 канал

"Боїмося повернення до старих правил": біля будівлі МОЗ відбулась акція протесту – включення

Читайте по-русски
На акцію прийшли кілька десятків учасників

Акція протесту біля будівлі Міністерства охорони здоров'я. Пікетувальники заявляли, що кращих співробітників відомства намагаються звільнити з роботи. Підставою ж став оприлюднений напередодні запис розмови нового заступника міністра Михайла Загрійчука з директоркою департаменту медичних закупівель Оксаною Сухоруковою, де Загрійчук намагався змусити директорку звільнитися. Про таке розповідає кореспондент "5 каналу" Ірина Шевченко, яка перебуває біля МОЗ.

Оксана Сухорукова, генеральна директорка директорату медичних послуг МОЗ, сказала: "У нас різне бачення того, що відбувається, як має просуватися реформа. У чому це різне бачення? Я просто не знаю бачення Загрійчука, він про нього не розовідає. Каже, що воно різне, а в чому воно різне... У нас була зустріч потім о 17:00 годині і колектив питав у чому саме різне бачення. Усе".

На акцію прийшли кілька десятків учасників. Вони вимагали не перешкоджати держслужбовцям, які розпочали проводити медичну реформу з Уляною Супрун. А також апелювали до прем'єр-міністра Гончарука. 

Учасник акції Максим розповів: "Ця акція – наслідок тієї стенограми, яка була опублікована "Українською правдою", і з якої ми дізналися, що можливе повернення до старих часів, коли у ручному режимі керується міністерство. І за те, що коли у людини є власна думка, вона може бути звільнена. Ми не погоджуємося з цим".

Організатор акції Віталій Селик сказав: "Звертаємося, можливо, навіть не до керівництва Міністерства, а до прем'єр-міністра Олексія Гончарука, який підтримував реформу, неодноразово ставив аватарку. Його організація "Бердіо" постійно займалася підтримкою медичної реформи. Ми вважаємо, що він просто не володіє інформацією про ту ситуацію, яка зараз склалася в МОЗ, і хочемо, щоб він особисто втрутився і зробив так, аби Міністерство нормально працювало і функціонувало".

За словами кореспондента, згодом під стінами МОЗу розпочалася альтернативна акція на підтримку нового керівництва. Учасники мітингу висловилися проти реформи Супрун. Між представниками акцій виникли суперечки.

Нагадаємо, держслужбовці Міністерства охорони здоров'я звернулися до прем'єр-міністра Олексія Гончарука з відкритим листом із підписами 40 осіб, у якому вказують, що дії нового керівництва МОЗ загрожують продовженню реформи охорони здоров'я в Україні. У листі повідомляється про проблеми з підписами щодо закупівель та постачання ліків, закупівлі машин екстреної медичної допомоги, призупинення процесу автономізації кількох медзакладів, блокування рішень для роботи Національної служби здоров'я тощо. Гончарук відреагував на відкритий лист службовців МОЗ.

Попередній матеріал
"Мат у три ходи": як Кремль перекрутив "пропозицію Штайнмаєра" – пояснення Безсмертного
Наступний матеріал
Скандали та аудит усіх співробітників: що відбувається в МОЗ – включення
Loading...