Ліки
Ліки Facebook

"Пацієнти України" заявляють, що МОЗ блокує закупівлю ліків для тяжкохворих

  Читайте по-русски
  Загалом звернення підписали 11 пацієнтських організацій

  У благодійному фонді "Пацієнти України" заявили про блокування постачання ліків та медвиробів в Україну на суму 1,6 млрд грн. Про це йдеться у зверненні, оприлюдненому на сайті організації.

  "Пацієнти України" стривожені зривом закупівельного процесу, що фактично відбувається у стінах Міністерства охорони здоров’я України з моменту призначення нового керівництва. Переривання доступу пацієнтів до ліків загрожує їхньому життю та здоров’ю... Загалом у рамках співпраці з міжнародними спеціалізованими організаціями заблоковано поставки ліків та медичних виробів на загальну суму 1,6 мільярда грн", – наголошується у зверненні.

  Зазначається, що зараз у МОЗ заблоковано підписання низки документів для здійснення закупівель лікарських засобів та медичних виробів.

  "У МОЗ не погоджуються кошториси міжнародних організацій для здійснення закупівель за кошти бюджету 2019 року, що унеможливлює перерахування коштів постачальникам. Кошториси не підписані за такими напрямами закупівель як серцево-судинні захворювання, доросла та дитяча онкологія, цукровий діабет, орфанні метаболічні захворювання, нанізм, хвороба Гоше, мукополісахаридоз, розсіяний склероз, перитонеальний діаліз, летальність, донорство крові, антиретровірусна терапія, трансплантація, імунопрофілактика", – йдеться у зверненні.

  Окрім цього, як стверджують у ГО, не підписані графіки постачання товарів та окремі додаткові угоди з міжнародними організаціями, а МОЗ не відповідає на поточні робочі листи від міжнародних організацій.

  Загалом звернення підписали 11 пацієнтських організацій.

  Як повідомляв 5.UA, Держслужбовці Міністерства охорони здоров’я звернулися до прем’єр-міністра Олексія Гончарука з відкритим листом, в якому вказують, що дії нового керівництва відомства загрожують продовженню реформи охорони здоров’я в Україні.

  Попередній матеріал
  Найперше потрібно "розватнення": амністія бойовиків очима офіцера ЗСУ
  Наступний матеріал
  Доба в ООС: вороги 23 рази обстріляли позиції ЗСУ, один армієць загинув

  "До побачення, ключі лишіть тут, ми не хочемо з вами спілкуватися" – Супрун про своє звільнення

  "Його фактично побили": Супрун розповіла про погрози й напад на чоловіка під час роботи в МОЗ

  Звільнення Амосової: ДБР відкрило кримінальне провадження стосовно МОЗ

  "Дали вказівку": Супрун каже, що проти неї і її команди готують кримінальне переслідування

  "Можуть виникнути палкі дискусії": Гончарук анонсував зміни в команді уряду

  "А я – доктор Смерть": Супрун розповіла, як знайомилася із Зеленським