Суд
Суд info-rm.com

Найперше потрібно "розватнення": амністія бойовиків очима офіцера ЗСУ

Читайте по-русски
Бойовики мають скласти зброю, а території – повністю повернутися під український контроль

Про можливу амністію бойовиків та вибори на тимчасово окупованих територіях говорили у студії "5 каналу" з офіцером морської піхоти ЗСУ, письменницею Оленою Білозерською.

Вона висловила своє бачення ризиків та нових викликів, які з'являться перед Україною в разі ухвалення рішення про амністію.

"Ці території, формально приєднані до України, де-факто залишатимуться російським анклавом. Вони гальмуватимуть і блокуватимуть повністю всі ініціативи України, крім проросійських. Якщо їх включать до складу України так, як хоче наш супротивник, вони так чи інакше отримають право блокування всіх непроросійських ініціатив України", – зазначила Білозерська.

Втім, застосування амністії щодо бойовиків таки можливе, зазначає військовослужбовець. Але їй мають передувати своєрідна "фільтрація" і прискіпливі розслідування.

"Я за амністію для тих бойовиків, на кому немає тяжких військових злочинів", – сказала вона.

"Я кажу про амністію тільки після того, як вони (бойовики – ред.) складуть зброю, і ця територія повністю повернеться під український контроль. Тільки на таких умовах", – заявила офіцер.

Те ж саме стосується і проведення виборів.

"Я проти будь-яких виборів років на десять на цих територіях, поки там не відбудеться "розватнення" (називаю за аналогією до денацифікації в післявоєнній Німеччині). Люди, які служили в колаборантів, займали якісь посади, не повинні зараз займати ніяких посад. Спочатку відбудовувати економіку, проводити грамотну пропаганду – потім вибори", – наголосила Білозерська.

Повне відео розмови дивіться тут:

Як раніше повідомляв 5.ua, нардеп Ірина Геращенко заявила, що парламент має сформувати свою позицію стосовно місцевого самоврядування на Донбасі та потенційного застосування амністії, в контексті врегулювання військового конфлікту.

Попередній матеріал
Для розслідування справи Марківа: Зеленський запропонував прем'єру Італії об'єднати зусилля
Наступний матеріал
"Пацієнти України" заявляють, що МОЗ блокує закупівлю ліків для тяжкохворих
Loading...

Податкова амністія буде платною: кому не варто чекати помилування – Гетманцев

Вибори на умовах бойовиків та амністія: на які компроміси не підуть українці заради миру на Донбасі – опитування

Біля посольства Росії активісти провели акцію "Ніякої амністії кремлівським злочинцям" – вимагали ухвалити закон 9438