Прапор України
Прапор України kpi.ua

Вибори на умовах бойовиків та амністія: на які компроміси не підуть українці заради миру на Донбасі – опитування

  Читайте по-русски
  Фонд "Демократичні ініціативи" презентував результати загальнонаціонального опитування, проведеного спільно з Центром Разумкова

  49% українців вважають, що заради миру варто погоджуватися на компроміси, але не на будь-які. Про це розповіла директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна, презентуючи результати загальнонаціонального опитування, проведеного фондом спільно з Центром Разумкова, пише "Укрінформ".

  "49% населення вважають, що заради миру на Донбасі варто погоджуватися на компроміси, але не на всі. Мир за будь-яку ціну не підтримують виборці жодної з партій. Найменше його підтримують виборці партій "Голос" – 10% та "Європейська солідарність" – 7%. Найбільше – виборці партії "Опозиційна платформа – За життя" – 36,5%. Проте й виборці цієї партії переважно вважають, що задля миру слід іти на компроміси, але не на всі. Тобто мир за будь-яку ціну не підтримується виборцями жодної з партій, принаймні тих, що мають шанси увійти до Верховної Ради", – розповіла Бекешкіна.

  Також вона наголосила, що більшість компромісів, які пропонуються Мінськими угодами, але на яких насправді наполягає Росія, не приймаються громадянами України стабільно впродовж кількох років. Причому серед компромісів є такі, що не приймаються абсолютно в усіх регіонах і виборцями всіх політичних партій.

  "Найменш прийнятними компромісами є проведення виборів на умовах бойовиків – це неприйнятно для 66% опитаних, прийнятно лише для 13%. Неприйнятною є повна амністія учасників бойових дій проти українських військ – неприйнятна для 61%, прийнятна для 15%. Формування силових органів у цих регіонах, в ОРДЛО, лише з місцевих представників неприйнятне для 58%, прийнятне для 18%", – поінформувала соціолог.

  Також Бекешкіна додала, що "переважно неприйнятними для населення є і внесення змін до Конституції щодо надання російській мові статусу державної – неприйнятно для 54%, прийнятно для 30%; згода на особливі політичні та економічні відносини тимчасово непідконтрольних територій з Росією – неприйнятно для 53%, прийнятно для 23%; ухвалення закону про нейтральний та позаблоковий статус України – неприйнятно для 48%, прийнятно для 29%.

  Загальнонаціональне опитування було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова 13 – 20 червня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

  Як повідомляв 5.UA, за даними опитування, 50% українців підтримують вступ до НАТО. Найвищі цифри серед прихильників "ЄС" та "Голосу". 

  Попередній матеріал
  Ударив Балуха в спину, а свідчив, як потерпілий: з'явилося відео штовханини, після якої українцю присудили 5 років
  Наступний матеріал
  Зеленський назвав умову, за якої можливе зняття "економічної блокади" Донбасу
  Loading...