Україна – НАТО
Україна – НАТО прес-служба Президента України

50% українців підтримують вступ до НАТО: найвищі цифри серед прихильників "ЄС" та "Голосу" – опитування

  Читайте по-русски
  Велика частина електорату партій "ЄС" та "Голос" вважає, що вступ країни до НАТО є найкращим варіантом гарантії безпеки для України, свідчать результати соцдослідження

  Загалом 50% громадян України висловилися за вступ до НАТО. Такі результати дослідження, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, оприлюднені в середу, 3 липня, пише "Інтерфакс-Україна".

  Згідно з результатами, за вступ України до НАТО висловилися 80,4% прихильників "Євросолідарності" та 75,2% електорату "Голосу".

  Вступ України до НАТО також підтримують по 47,3% виборців "Батьківщини" та "Слуги народу" і лише 9,4% електорату "Опозиційної платформи - За життя" (ОПЗЖ).

  "Дуже схожі за своїми установками виборці партій "Європейська солідарність" та "Голос". Вважалося, що у "Голосу" переважно молодь, але ні – навіть у вікових розкладках вони подібні... І, як не дивно, але за поглядами дуже збігаються "Батьківщина" та "Слуга народу", – зазначила директор фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

  Позаблоковий статус загалом в Україні підтримують 25,3% населення.

  Позаблоковий статус України як варіант гарантії безпеки схвалюють 50,3% симпатиків політсили ОПЗЖ, 26,9% та 26,1% виборців "Слуги народу" і "Батьківщини" відповідно, 10,8% виборців "Європейської солідарності" та 9,9% "Голосу".

  Військовий союз із РФ, згідно з опитуванням, підтримує 6,8% населення.

  За військовий союз із Росією та іншими країнами СНД висловилися 25,4% виборців ОПЗЖ, 9,7% електорату "Батьківщини", 4,8% "Слуги народу", 2,7% "Євросолідарності", 0% прибічників "Голосу".

  Дослідження проводили з 13 до 20 червня в усіх регіонах України, крім Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

  Як повідомляв 5.UA, експредставник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що для впровадження в Україні курсу на ЄС і НАТО не потрібно проводити референдум.

  "Дуже багато опозиційних фракцій, зокрема "Опоблок" та "Батьківщина", заявляють, що ці зміни до Конституції потребують референдуму. Зазначу, що у ст. 156 Конституції вже сказано: якщо будуть вноситися зміни до першого, третього й тринадцятого розділу, то саме ці розділи потребуватимуть референдуму. Президентом вносяться зміни до Преамбули (не в перший розділ) та у восьмий розділ. Внесення змін до цих розділів не потребують проведення референдуму", – пояснила Луценко.

  Попередній матеріал
  Гучна відставка: у Молдові залишила посаду голова Антикорупційної прокуратури
  Наступний матеріал
  ГПУ надала вичерпну інформацію щодо одіозних кандидатів у депутати – подробиці
  Loading...

  Українські моряки відвідали військово-морську базу ВМС Франції відповідно до програми НАТО – фото

  Постійно наголошували, що спілкуються не з партією, а країною: Климпуш-Цинцадзе про візит Зеленського в Брюссель

  "Перейти до конкретики": як Україна може використати головування Німеччини в ЄС у 2020 році

  Вступ України до НАТО та ЄС підтримує абсолютна більшість громадян – соцопитування

  Президент знову заговорив про референдум щодо вступу України в НАТО

  Пресконференція Зеленського у Брюсселі вплине на репутаційний капітал України – експерт-міжнародник