Відповідно до результатів опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у період 29 травня – 3 червня 2019 року, вступ до ЄС наразі підтримують 62% українців, а приєднання до НАТО – 53%.
Таким чином, готові проголосувати за вступ – 62%, 22% – проти, 4% – не голосували б, а 12% – важко відповісти на це питання.
Щодо НАТО, то за входження України до Альянсу проголосувало б 53% опитаних, 31% – проти, 14% – не будуть голосувати і 2% – не змогли визначитися.
Слід зазначити, що підтримка європейської та євроатлантичної інтеграції відчутно переважає в центральних та західних регіонах, а саме серед виборців "Європейської солідарності", партії "Голос" та "Громадянської позиції".
Таким чином, на заході вступ до ЄС готові підтримати 82% респондентів, на сході – 36%, в центрі – 66%, на півдні – 49%.
Вступ України до НАТО на заході підтримує 76%, на сході – 27%, у центральних регіонах – 57%, на півдні – 36%.
"При виборі кількох векторів економічної інтеграції 57% опитаних заявили, що виступають за вступ до ЄС, 24% – за рівновіддаленість від Росії та Заходу, 10% – за вступ до Митного союзу", – йдеться у повідомленні.
Як повідомляв 5.UA, експредставник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що для впровадження в Україні курсу на ЄС і НАТО не потрібно проводити референдум.
"Дуже багато опозиційних фракцій, зокрема Опоблок та "Батьківщина", заявляють, що ці зміни до Конституції потребують референдуму. Зазначу, що у ст. 156 Конституції вже сказано: якщо будуть вноситися зміни до першого, третього й тринадцятого розділу, то саме ці розділи потребуватимуть референдуму. Президентом вносяться зміни до Преамбули (не в перший розділ) та у восьмий розділ. Внесення змін до цих розділів не потребують проведення референдуму", – пояснила Луценко.