Ірина Бекешкіна
Ірина Бекешкіна 112.ua

"Звідки 4% і до чого тут Конституція?": Бекешкіна дорікнула Зеленському за фейкову соціологію

  Читайте по-русски
  Згідно з останнім опитуванням групи "Рейтинг", рівень довіри до Верховної Ради становив 12%

  Звідки взялася цифра у 4% довіри до Верховної Ради та до чого тут Конституція України? Такі запитання виникли в директора фонду "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" Ірини Бекешкіної, коли вона побачила заяву Володимира Зеленського на офіційному сайті глави держави.

  "Читаю на сайті Президента України: "Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%. Це оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень". Я так розумію, що в офіційних документах мають бути точні цифри. То в мене питання: звідки взялися 4%?" – написала в себе на сторінці Facebook Бекешкіна.

  Знаний соціолог зізналася, що "старанно шукала" цей показник серед останніх рейтингів довіри до інституцій – і не змогла знайти.

  "Останні вимірювання рейтингів довіри до інституцій, які знайшла – в опитуванні Центру Разумкова (лютий-2019): переважно і повністю довіряють Верховній Раді 12%. Звісно, 12% – це теж малувато. Але ж не 4%", – наголосила експерт.

  Вона уточнила, що взагалі довіра пересічних українців до обраного парламенту була "відносно вагомою" тільки одразу після виборів – ба навіть тоді негативне ставлення переважало.

  "12% – небагато? А от у грудні 2015 року, через рік після обрання повна і переважна довіра до ВР, згідно з опитуванням "Дем. ініціатив" і КМІС – 9,5%. Тобто, за цією логікою, розпускати ВР треба було вже через рік після обрання?" – зауважила експерт.

  І додала: "Що далі? Грудень 2016 – 12% (розігнати!), грудень 2017 – 9% (розігнати!). Це ще менше, ніж 12%! То що – кожного року треба було розпускати ВР?"

  Бекешкіна також акцентувала, що довіра громадян України до всіх інших державних інституцій – на тому самому рівні. А особливо низька вона – до судів.

  І резюмувала: "То давайте все і всіх розпустимо, "до основанья, а затем..." Але повертаюся до свого питання: звідки взялися 4%? І до чого тут Конституція?"

  Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський достроково розпустив Верховну Раду VIII скликання та призначив позачергові вибори до парламенту на 21 липня 2019 року.

  Попередній матеріал
  ПЦУ запроваджує відкритий реєстр членів парафій
  Наступний матеріал
  Хорошковський повернувся до України – "Схеми"
  Loading...

  Геращенко: ОБСЄ не рекомендує змінювати закони за рік до виборів

  Дострокові вибори до Верховної Ради відбудуться 21 або 28 липня: що наразі відомо

  Голови фракцій провели консультації із Зеленським щодо розпуску Ради – що розповіли

  Парад звільнень: постійний представник Кабміну у Верховній Раді подав у відставку

  Забув про імпічмент: політичний оглядач перерахував важливі теми, які не згадав у промові Зеленський

  "Зупинити виконання указу буде неможливо": нардеп пояснив загрози неконституційного розпуску парламенту