Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Підстав для розпуску Верховної Ради немає – РПР

  Читайте по-русски
  Коаліція РПР висловила переконання, що народні депутати мають невідкладно поставити питання конституційності указу Президента України

  Відмовитися від дострокового припинення повноважень Верховної Ради VIII скликання у неконституційний спосіб закликає коаліція громадських організацій та експертів "Реанімаційний пакет реформ" чинного Президента України Володимира Зеленського. Про таке повідомили на сайті РПР.

  "РПР закликає новообраного Президента України – гаранта додержання Конституції України – діяти виключно в межах своїх конституційних повноважень та, відповідно, відмовитися від дострокового припинення повноважень Верховної Ради України VIII скликання у неконституційний спосіб за відсутності для цього підстав", – йдеться у тексті заяви.

  Крім того, коаліція РПР висловила переконання, що народні депутати мають невідкладно поставити питання конституційності указу Президента України про дострокове припинення повноважень ВР перед Конституційним судом у випадку його видання.

  Слід зазначити, що Президент може припинити повноваження Ради у випадках, якщо протягом одного місяця у Верховній Раді не сформовано коаліцію відповідно до статті 83 Конституції; якщо протягом шістдесяти днів після відставки Кабінету міністрів не сформовано персональний склад уряду і якщо протягом тридцяти днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися.

  Проте з 27 травня, відповідно до частини 5 статті 90 Конституції, повноваження парламенту VIII скликання не можуть бути достроково припинені, оскільки Конституція забороняє це робити в останні 6 місяців строку повноважень парламенту. Відповідно до принципу юридичної визначеності, останні 6 місяців рахуються від конституційно встановленого строку повноважень парламенту – 5 років (частина 1 статті 76 Конституції). Верховна Рада VIII скликання набула повноважень 27 листопада 2014 року, отже, останній день можливого дострокового припинення повноважень парламенту – 27 травня 2019 року, вказують в РПР.

  З огляду на це Президент Зеленський, за наявності конституційних підстав для дострокового припинення повноважень ВР, має право розпустити Верховну Раду України з моменту вступу на посаду 20 травня до 27 травня, тобто до моменту, коли це право вже не може бути реалізованим, заявили експерти.

  Як повідомляв 5.UA, про наміри розпустити парламент VIII скликання Президент заявив напередодні у своїй інавгураційній промові. Від депутатів також вимагав звільнити голову СБУ, міністра оборони і генпрокурора. Це попри те, що Степан Полторак і Василь Грицак уже написали заяви про відставку. Водночас, поки що указу про розпуск Верховної Ради на сайті глави держави не оприлюднили. 

  Попередній матеріал
  В Україні сьогодні стартує ЗНО: перший предмет – математика
  Наступний матеріал
  Порошенко за час президентства втратив статус мільярдера – Bloomberg
  Loading...

  Парад звільнень: постійний представник Кабміну у Верховній Раді подав у відставку

  У БПП кажуть, що готові до дострокових виборів

  Розпуск Верховної Ради: Зеленський запросив глав фракцій на консультації

  Нардепу стало погано у Верховній Раді: його забрала "швидка"

  Інавгурація Президента Володимира Зеленського: як це було – ФОТО

  Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради: якою була реакція депутатів