ПЦУ, церква, священик
ПЦУ, церква, священик Facebook

ПЦУ запроваджує відкритий реєстр членів парафій

  Читайте по-русски
  Це дасть змогу відійти від одноосібного керівництва священика і залучати мирян у храмове життя

  У Православній Церкві України запроваджується членство "за заявницьким принципом". Кожна парафія вестиме відкритий реєстр своїх членів, які тепер братимуть активну участь у фінансово-господарській, благодійницькій, релігійно-просвітницькій діяльності громади. Про таке повідомляє "Релігійно-інформаційна служба України".

  Такий підхід повинен демократизувати церковне життя, зробити мирян більш відповідальними за життя парафій, а також чітко визначити, хто в подальшому матиме, а хто не матиме права вирішувати долю парафії (в тому числі й у юридичних питаннях).

  "Ми повинні відходити від одноосібного керівництва священика, залучати мирян у храмове життя", – заявив митрополит Черкаський і Чигиринський ПЦУ Іоанн (Яременко).

  І додав: "Коли парафіянин поставив свій підпис під заявою про входження в громаду і став її членом, він бере участь в ухваленні багатьох рішень. Якщо в храмі тече стеля, то за те, щоб її полагодити, відповідатиме не тільки священик, а й кожен мирянин. Якщо в селі живе вдова, сирота, то за допомогу їм від громади також відповідальний кожен член громади. У 2014 році, коли розпочалася війна на сході, допомагати війську бралися всією парафією. Але ми побачили, що наші парафіяни не настільки адаптовані для розв'язання інших суспільних проблем, у яких церква може брати участь. Йдеться, приміром, про допомогу бідним, одиноким матерям тощо. Церква повинна дати зрозуміти кожному парафіянину, що він член церкви, що від нього також залежить, що відбувається навколо нього".

  Митрополит Іоанн, однак, додав, що запровадження реєстру членів парафій не забороняє іншим людям приходити в храм для молитви і здійснення церковних таїнств і треб.

  Попередній матеріал
  Знову не прийшли: більшість суддів Окружного адмінсуду Києва не з'явилися на оцінювання у ВККС
  Наступний матеріал
  "Звідки 4% і до чого тут Конституція?": Бекешкіна дорікнула Зеленському за фейкову соціологію
  Loading...

  Філарет контролює майже всі гроші, що надходять у церковну касу Києва – Епіфаній

  Епіфаній: процес переходу парафій у ПЦУ призупинився після виборів президента

  Епіфаній заявив, що Священний синод ПЦУ збереться вже 24 травня

  Епіфаній прокоментував ультиматум Філарета – подробиці

  Домовленостей щодо участі Філарета в управлінні Церквою не було – митрополит ПЦУ

  "Розуміє вагу свого слова": Самохвалова пояснила, чому Епіфаній не взяв участі в зверненні, ініційованому Зеленським