Епіфаній, предстоятель ПЦУ
Епіфаній, предстоятель ПЦУ Прес-служба ПЦУ

Розколу в ПЦУ немає і не буде – Епіфаній

Читайте по-русски
Ми шануємо святійшого патріарха Філарета, але не підтримуємо думок, які він висловив останніми днями, сказав митрополит Епіфаній

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, предстоятель ПЦУ запевнив, що розколу в українській православній церкві немає і не буде. Про це він заявив 14 травня у Маріуполі, де перебуває з першим архіпастирським візитом, повідомили "Укрінформу" в прес-службі Київської митрополії ПЦУ.

"Розколу в українській православній церкві немає і не буде. Кожен ієрарх має певні думки, але ми маємо спільно будувати майбутнє в єдиній помісній українській православній церкві", – наголосив митрополит на прес-конференції після літії за загиблими воїнами.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо останніх публічних заяв почесного патріарха Філарета, Епіфаній сказав, що церква високо шанує патріарха, проте з його окремими висловлюваннями погодитися важко: "Ми шануємо святійшого патріарха Філарета, але не підтримуємо думок, які він висловив останніми днями".

Предстоятель також висловив упевненість у тому, що на нинішньому етапі ПЦУ, найперше, потрібно рухатися вперед і розбудовувати майбутнє.

"Віримо у те, що надалі будемо рухатися вперед і розбудовувати нашу церкву та йти до визнання нас із боку інших помісних церков. Перед нами стоїть багато завдань, які маємо втілювати в життя, як визнана церква", – наголосив митрополит, додавши, що вірить у подолання тих випробувань, які постали перед помісною церквою.

"Всі повинні чітко зрозуміти, що до початку об'єднавчого собору такі структури, як УПЦ Київського Патріархату та Українська Автокефальна Православна Церква, були розпущені", – зазначив митрополит.

"Зараз і фактично, і юридично в Україні не існує таких структур, як Українська Православна Церква Київського Патріархату та Українська Автокефальна Православна Церква, бо ми об'єдналися, і ці колишні структури увійшли в єдину церкву, виконавши свою історичну місію. Всі прагнули визнання української церкви, і ми змогли отримати синодальний Томос, який навіки утверджує той факт, що ми є єдиною помісною православною церквою", – підсумував предстоятель ПЦУ Епіфаній.

Як повідомляв 5.UA, 12 травня 2019 року Філарет заявив, що допускає розділ ПЦУ

Як повідомляв 5.UA, 3 лютого Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином Митрополит став повноцінним предстоятелем Помісної Православної Церкви України.

Нагадаємо, в суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної Церкви України. 6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію Об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Предстоятеля ПЦУ Епіфанія офіційно звели на престол: як все відбувалося – ФОТО

Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Митрополит Епіфаній
/
Митрополит Епіфаній
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
/
Інтронізація
/
Інтронізація
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній

Попередній матеріал
У Києві почали чистити дороги за допомогою мийних засобів – фото
Наступний матеріал
Понад 60 тисяч антиукраїнських твітів опублікували російські тролі за 2 дні після катастрофи МН17
Loading...