Епіфаній
Епіфаній president.gov.ua

Епіфаній заявив, що Священний синод ПЦУ збереться вже 24 травня

  Читайте по-русски
  На синоді обговорюватиметься загальний стан справ у ПЦУ

  Предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що Священний синод Православної Церкви України збереться 24 травня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Ми плануємо 24-го провести засідання Священного синоду", – сказав митрополит Епіфаній в інтерв'ю "ВВС News Україна", оприлюдненому в четвер.

  Синод обговорить загальний стан справ у ПЦУ. Епіфаній не виключив, що, "можливо, буде надано оцінку тим діям, які до цього часу були зроблені".

  "Після виборів ми бачимо, що справді процес переходу парафій дещо призупинився, але я вірю, що з часом це знову буде відновлено, оскільки є багато парафій, які очікують, які визначаються і поступово переходитимуть, і долучатимуться до нашої церкви", – додав митрополит.

  Він також відкинув звинувачення, які почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет висловив днями на його адресу, зокрема, що він не є самостійною фігурою, і сам говорив про це Філарету.

  Як повідомляв 5.UA, 14 травня 2019 року Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський Патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом. Також Філарет додав, що Епіфаній порушує домовленості, досягнуті на Об'єднавчому соборі 15 грудня, що призвело до двовладдя у ПЦУ. Пізніше він уточнив, що домовленість носила усний характер та письмово не зафіксована. Почесний патріарх також незадоволений грецьким уставом ПЦУ і заявив про намір скликати собор та внести зміни у статут. На думку Філарета, статус митрополії не відповідає реальній вазі ПЦУ.

  Попередній матеріал
  ДТП у Києві: автівка збила чоловіка та 5-річну дитину на тротуарі – подробиці
  Наступний матеріал
  Як вітали українців із Днем вишиванки іноземні посольства в Україні – подробиці
  Loading...

  Епіфаній про зустріч із Зеленським: ПЦУ підтримає владу в діях, які стверджуватимуть Україну як європейську незалежну країну

  "Розуміє вагу свого слова": Самохвалова пояснила, чому Епіфаній не взяв участі в зверненні, ініційованому Зеленським

  Епіфанієм керують, ПЦУ хочуть розвалити, УПЦ КП існує: про що заявив Філарет

  Стало відомо, чому Епіфаній не з'явився на відео Зеленського – ЗМІ

  "Особиста думка" Філарета і примарний Київський Патріархат: що відбувається у ПЦУ

  Епіфаній зустрівся з Онуфрієм під час вшанування пам'яті загиблих у війні