Зеленський зустрівся з Епіфанієм
Зеленський зустрівся з Епіфанієм Facebook / Православна Церква України

Епіфаній про зустріч із Зеленським: ПЦУ підтримає владу в діях, які стверджуватимуть Україну як європейську незалежну країну

  Читайте російською
  Епіфаній додав, що збирається спільно, підтримуючи один одного, розбудовувати Українську державу

  Предстоятель єдиної Православної Церкви України митрополит Епіфаній заявив, що після зустрічі з новообраним президентом Володимиром Зеленським у нього залишилося позитивне враження. Про це він розповів в інтерв'ю ВВС News Україна.

  На запитання журналіста, якими він бачить ставлення і відносини з новообраною владою, Епіфаній відповів: "Ми мали зустріч із новобраним президентом, де обговорили нашу майбутню співпрацю з українською владою. І загалом, у мене склалося позитивне враження, що і в майбутньому держава не буде втручатися у внутрішні справи церкви. І ми будемо спільно, підтримуючи один одного, розбудовувати Українську державу, в якій буде також утверджуватися і незалежна помісна Українська Православна Церква".

  Епіфаній додав, що й надалі ПЦУ "буде співпрацювати і підтримувати владу в тих діях, які покликані утвердити в Україні мир, стверджувати Українську державу як європейську незалежну, демократичну країну".

  Він також відповів, чому він не взяв участі у відеозверненні релігійних лідерів до мешканців окупованих територій, опублікованому Зеленським.

  "Загалом, виникло певне непорозуміння. До цього часу ми завжди зверталися в рамках Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. Це було вперше таке відеозвернення. З мого боку було прохання, що давайте продовжувати в тому ж напрямку, в якому ми працювали протягом понад 20 років. Ми узгоджуємо певну позицію, дискутуємо навіть, але вийшовши на певну чітку позицію, ми її озвучуємо, підписуємо разом. Тому й надалі ми готові в рамках Всеукраїнської ради церков робити певні звернення. Але, напевно, тому що немає якогось досвіду, й виникли певні непорозуміння", – пояснив Епіфаній.

  Як повідомляв 5.UA, 13 травня 2019 року новообраний президент Володимир Зеленський оприлюднив звернення різних релігійних лідерів до мешканців окупованих територій. У записі ролику взяла участь низка релігійних лідерів, окрім представника ПЦУ Епіфанія. Прес-секретар новообраного президента Ольга Руденко повідомила УП, що взяти участь у відеозверненні "пропонували всім", у тому числі й Епіфанію. Його відсутність команда Зеленського пояснює рішенням самого предстоятеля ПЦУ.

  Дивіться також фотогалерею за темою:

  Об'єднавчий собор і створення Української помісної церкви: що лишилося за кадром – ФОТО

  /
  /
  /
  /
  /
  /
  /
  /
  /
  /
  /
  /
  /
  /
  /
  /
  /
  /

  Попередній матеріал
  У Зеленського відреагували на ухвалення закону про інавгурацію
  Наступний матеріал
  Екологічний податок йде на інші цілі, це неправильно – міністр екології