Зеленський зустрівся з Епіфанієм
Зеленський зустрівся з Епіфанієм Facebook / Православна Церква України

Епіфаній про зустріч із Зеленським: ПЦУ підтримає владу в діях, які стверджуватимуть Україну як європейську незалежну країну

  Читайте по-русски
  Епіфаній додав, що збирається спільно, підтримуючи один одного, розбудовувати Українську державу

  Предстоятель єдиної Православної Церкви України митрополит Епіфаній заявив, що після зустрічі з новообраним президентом Володимиром Зеленським у нього залишилося позитивне враження. Про це він розповів в інтерв'ю ВВС News Україна.

  На запитання журналіста, якими він бачить ставлення і відносини з новообраною владою, Епіфаній відповів: "Ми мали зустріч із новобраним президентом, де обговорили нашу майбутню співпрацю з українською владою. І загалом, у мене склалося позитивне враження, що і в майбутньому держава не буде втручатися у внутрішні справи церкви. І ми будемо спільно, підтримуючи один одного, розбудовувати Українську державу, в якій буде також утверджуватися і незалежна помісна Українська Православна Церква".

  Епіфаній додав, що й надалі ПЦУ "буде співпрацювати і підтримувати владу в тих діях, які покликані утвердити в Україні мир, стверджувати Українську державу як європейську незалежну, демократичну країну".

  Він також відповів, чому він не взяв участі у відеозверненні релігійних лідерів до мешканців окупованих територій, опублікованому Зеленським.

  "Загалом, виникло певне непорозуміння. До цього часу ми завжди зверталися в рамках Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. Це було вперше таке відеозвернення. З мого боку було прохання, що давайте продовжувати в тому ж напрямку, в якому ми працювали протягом понад 20 років. Ми узгоджуємо певну позицію, дискутуємо навіть, але вийшовши на певну чітку позицію, ми її озвучуємо, підписуємо разом. Тому й надалі ми готові в рамках Всеукраїнської ради церков робити певні звернення. Але, напевно, тому що немає якогось досвіду, й виникли певні непорозуміння", – пояснив Епіфаній.

  Як повідомляв 5.UA, 13 травня 2019 року новообраний президент Володимир Зеленський оприлюднив звернення різних релігійних лідерів до мешканців окупованих територій. У записі ролику взяла участь низка релігійних лідерів, окрім представника ПЦУ Епіфанія. Прес-секретар новообраного президента Ольга Руденко повідомила УП, що взяти участь у відеозверненні "пропонували всім", у тому числі й Епіфанію. Його відсутність команда Зеленського пояснює рішенням самого предстоятеля ПЦУ.

  Дивіться також фотогалерею за темою:

  Об'єднавчий собор і створення Української помісної церкви: що лишилося за кадром – ФОТО

  /
   Об'єднавчий собор
  /
  Об'єднавчий собор
  /
  /
  /
  /
  /
  /
   Об'єднавчий собор
  /
  Об'єднавчий собор
  /
  /
  /
  /
  /
  /
  /
  /
  /

  Попередній матеріал
  У Зеленського відреагували на ухвалення закону про інавгурацію
  Наступний матеріал
  Екологічний податок йде на інші цілі, це неправильно – міністр екології
  Loading...